En önemli kripto para borsalarından Poloniex el değiştirdi!

Circle, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, anlaşma ile ilgili söylentileri doğruladı ve ABD merkezli kripto para borsası Poloniex'i satın aldığını açıkladı.

Poloniex, yaptığı açıklamada; Circle'ın operasyonel ve müşteri destek kaynakları ekibinin "ileriye dönük olarak geliştirilmesine devam edebilmemiz için" bunun gerekli olduğunu ifade etti.

"Geçtiğimiz bir kaç yılın ardından olağanüstü büyümenin bir sonucu olarak kullanıcılarımız için giderek artan sıkıntılar yaşattığımızı kabul ediyoruz. Circle ile birlikte platformumuzun deneyimini, operasyonlarımızın kapsamını ve güvenilirliğini arttırmak için sabırsızlıkla bekliyoruz."

Satın alma ile ilgili söylentiler Pazartesi günü yapılan açıklamadan haftalar önce ortaya çıkmıştı. 2 Şubat tarihinde, Modern Konsensüs ile ilgili bir rapor Circle'ın "Poloniex'i satın almak için anlaşma sürecinde olduğunu" bildirmişti . Fortune'dan Robert Hackett Circle'un 2014 yılında piyasaya sürülen Poloniex'i satın almak için çok yüklü miktarda para ödediği belirtildi.

Anlaşmayla ilgili olarak yorum yapan Circle, daha önce Poloniex ekibi tarafından yapılan çalışmaları artık  yalnızca kripto paraları alım satımı noktası olması şeklinde düzenlemeyi amaçladıklarını belirtti.

Circle Trade, Circle'ın başarısının arkasındaki en önemli sebeplerden biridir. Kripto para sektöründe ayda 2 milyar dolardan fazla işlem yapılıyor ve minimum işlem hacmi 250.000 dolar.  Müşteriler için yatırımlar bir kaç kategoriye ayrılıyor. Paraları değer kazanan ilk yatırımcılar; kripto paralar madencilik ve diğer dövizlere özgürce yatırım yapabiliyorlar. Circle Trade, Kasım ayından Ocak ayına kadar, 60 milyon doların üzerinde gelir sağlamıştı.

Şirket satın alımı  sadece başlangıç olarak nitelendiriyor. Şimdi Circle, altında yatan pazar altyapısı sayesinde yeni bir işle uğraşarak bir başka girişim yapmaya hazırlanıyor. Circle, Pazartesi günü dünyanın en aktif kripto para değişim alışverişlerinden Poloniex'i satın aldığını duyurdu . Anlaşmanın şartlarını bilen kaynaklar ve konu hakkında konuşmaya yetkili olmayan bir kişi, Fortune'a  400 milyon dolar civarında ödeme yapıldığını bildirmişti.

"Farklı kripto para çeşitliliği ile alışılmadık alanları kripto para sektörüne dahil edeceklerini bildirdiler. Ayrıca yaratıcı ürünler, hizmet kiralama ve zamana dayalı kiralama gibi güçlü ve çok taraflı dağıtılmış bir pazar öngörüyoruz."

Poloniex, kendi ifadelerinde, kullanıcıların geçiş döneminde hizmetlerin kesintiye uğramayacağını vurguladı ve bu geçiş sürecinde yapılan güncellemelerin sahne arkasında olacağını, platform performansını ve kullanıcı deneyimini güçlendirmeye odaklanacaklarını söyledi. Kullanıcı bakiyelerinin her zaman kesintisiz olarak güvende olacağını ve hesap işlevlerinde bir aksilik yaşanmayacağını da sözlerine eklediler.

Sektörde yeni oyuncuların ortaya çıkmasıyla Bittrex ve Poloniex gibi yaşlı kurtların üzerine bir çizgi çekileceğini düşünürken sizce bu satın alma biraz olsun Poloniex'e itibar kazandırır mı? Yada köklü borsadan diğer güçlü rakipleri gibi farklı kampanyalar görecek miyiz? Kullanıcı deneyimleri ve siber saldırı sorunuyla pençeleşen Poloniex borsasının ileriki süreçte ne yapacağı merak konusu. 

Ayrıca kullanıcılar siber saldırılar sonucu bakiyelerinde eksilmeler yaşadıklarını ve bu sorunlarına Poloniex ekibinden yanıt alamadıklarını belirtmişti. Circle'ın piyasadaki konumuna ve başarısına bakılacak olursa Poloniex Circle'ın elinde yeniden doğacak gibi yatırımcıların bu uzun süreli hayal kırıklığı sonrası Poloniex'e tekrar dönüş yapıp yapmaycakları herkesin kafasında soru işareti oluşmasına neden oluyor. Lütfen düşüncelerinizi bize yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ