Bitcoin (BTC) fiyatı, son dört gün boyunca 6.900 $ ile 6.500 $ arasında bir gerilemeye maruz kalmaya devam ediyor. Yatırımcılar, BTC'nin 10.500 $ 'dan 3.600 $' a düşmesine neden olan kalıbın tekrar oynadığını söylüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, son dört gün boyunca 6.900 $ ile 6.500 $ arasında bir gerilemeye maruz kalmaya devam ediyor. Yatırımcılar, BTC'nin 10.500 $ 'dan 3.600 $' a düşmesine neden olan kalıbın tekrar oynadığını söylüyor.

Kısa vadede, teknik analistler, daha düşük zamanlarda çerçevelerdeki yükseliş farklılıkları gerçekleşecek bir rahatlama rallisi gösterdikten sonra 7.200 dolarlık bir yeniden test bekliyorlar.

Şubat ayının ortalarında, Bitcoin fiyatı, 2018'in başlarına dayanan çok yıllı bir direnç olan 10.500 $ 'a ulaştığında geri çekilmeye başladı.

TraderKoz olarak faaliyet gösteren bir trader tarafından paylaşılan 1 günlük grafik analizine göre, Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde art arda toparlanma, konsolidasyon düşüşü ve yerel yükseklerin yeniden testini kaydetti.


Aynı direnç seviyesinin kısa sürede iki kez reddedilmesi, Bitcoin fiyatının hızla 10.500 $ 'dan 8.500 $' a düşmesine ve sonuçta BTC'nin 3.600 $ 'a düşmesine neden oldu.

Traderlar, Bitcoin'in teknik yapısının 3.000 $'a düşmesini tetikleyip tetiklemediği veya koronavirüs pandemisini çevreleyen yoğun panikten kaynaklanan sadece siyah bir kuğu olayı olup olmadığı konusunda bölünmüş durumda.

Örneğin, Coinbase'de Bitcoin fiyatı 3.850 $ 'a düştü ve hemen 4.860 $' a yükseldi. Düşüşten 24 saat sonra perakende yatırımcılardan alım emirlerinde önemli bir artış gören borsa, Bitcoin'in ilk etapta 3.000 $ 'a düşmemesi gerektiğini gösterebilir.

Coinbase ekibi şunları söyledi:

“Basamaklı tasfiyeler, yüksek kaldıraçlı ürünler sunan BitMEX'te en belirgindi. Karşılaşmanın ortasında, BitMEX'teki bir Bitcoin, diğer borsaların çok altında işlem görüyordu. BitMEX, en yüksek oynaklığa (DDoS saldırısına işaret ederek) bakım için düşene kadar, kademeli tasfiyelerin duraklatılması ve fiyatın hemen geri dönmesine neden oldu. İşlemler açıldığında Bitcoin kısa bir süre 4000 doların altına yükseldi ve 5000'lerin ortalarında işlem görüyordu. ”

Bu nedenle, Şubat ortalarında meydana gelen aynı fraktal yeniden oluşsa bile, Bitcoin fiyatının yeni düşüşler görmemesi ve sadece 4.200 $ ile 5.300 $ aralığında daha düşük destek seviyelerini test etmesi tamamen mümkündür.

Altın rallisi artık BTC’nin öngörülen düzeltmesi için öngörülemeyen bir değişken

Altının fiyatı 23 Mart'tan bu yana yüzde 20 arttı ve tipik olarak büyük geleneksel varlıklarla görülmeyen bir oynaklık seviyesi gösterdi.


ABD ve Avrupa'da koronavirüs salgını ilk kez rapor edildiğinde, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar olarak birbiri ardına biriktirilen tüm varlık sınıfları benzeri görülmemiş bir korku seviyesi gösterdi.

İlk fırtına geçtiğinde, hem Bitcoin hem de altın güçlü bir şekilde toparlandı ve yerel alçaklardan uzaklaştı.

 Geçen hafta yatırımcıları şaşırtan altın yükselişi, Bitcoin için beklenmedik bir değişken olarak oynayabilir. Artan sayıda yatırımcı, BTC için kısa vadeli bir fiyat artışını tetiklemek için blok ödülünün yarıya inmesini beklemeye başladığında, aşırı düzeltme davası azalmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ