Bitcoin’in son konsolidasyonu çoğu yatırımcıyı bir döngü için attı: çoğunluk kripto para piyasası için sırada ne olacağından emin değil.

En Son Oluştuğunda Bitcoin İki Haftada % 50 Artmıştı

Bitcoin’in son konsolidasyonu çoğu yatırımcıyı bir döngü için attı: çoğunluk kripto para piyasası için sırada ne olacağından emin değil.

Bununla birlikte, bazıları son fiyat hareketini tartışma konusunda ilerleme kaydetmiştir. Bir analist, geri çekilmenin ve BTC’nin orta vadeli fiyat hareketine baktığında, son üç ayın Mayıs 2019'daki bir desene son derece yapısal olarak benzediğini gözlemledi.

Bitcoin, bu piyasa yapısının son kez görüldüğü yörüngeyi takip etmeye devam ederse, önümüzdeki haftalarda güçlü bir artış ortaya çıkacaktır.

Bir trader kısa bir süre önce aşağıdaki grafiği paylaştı ve 12-13 Mart tarihlerinde 3.700 dolara kadar olan Bitcoin fiyat hareketinin Nisan ayından 2019 Haziran ayının başına kadar olana çok benzediğini belirtti.

Her iki dönem de istikrarlı bir yükseliş trendi, dikey bir ralli ve sonra dalgalı bir konsolidasyona sahiptir. Geçtiğimiz yıl, dalgalı konsolidasyon daha da iyileşti, BTC iki hafta içinde rallinin ~ 9.000 $ başlangıç seviyesinden 14.000 $ yüksek seviyeye yükseldi.

Bitcoin ticareti o zamanki gibi ay sonunda 15.000 dolara ulaştığını görecek.

BTC'nin mevcut konsolidasyondan daha yüksek çıkacağı beklentileri bir veri analisti tarafından yankılandı.

% 100 artış oranı olmasa da, bu tarihsel emsal Bitcoin'in mevcut aralığının daha düşük seviyelere gitmekten ziyade daha yüksek çözülme olasılığının yüksek olduğunu göstermektedir.

CryptoQuant (CQ.live) tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin madencileri sahip oldukları kripto para birimini zar zor satıyorlar.

 Yukarıdaki grafikte görülebileceği gibi, yerel bir zirveye yakın fiyatlar olduğunda BTC Madencilerinin Konum Endeksi (MPI) sıfırın üzerine çıkar. Metrik şu anda 2018'in sonlarında / 2019'un başlarında pazarın altından beri görülmeyen en düşük seviyelere yaklaşıyor ve madencilerin BTC'de daha yüksek hareket etme potansiyeli gördüklerini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ