Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç ay boyunca su altında kaldığından,% 50 düşüşle 14.000 $ 'dan 7.300 $'a kadar geriledi.

Endeksler Bitcoin İçin Bir Anlam İfade Ediyor mu?

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç ay boyunca su altında kaldığından,% 50 düşüşle 14.000 $ 'dan 7.300 $'a kadar geriledi. Ancak BTC Amerikan hisse senetlerinden oldukça iyi bir performans gösteriyor. Bu haftanın başlarında, S&P 500 tüm zamanların en yüksek değeri olan 3.150'yi belirledi ve endeks sadece geçtiğimiz yıl % 25 arttı. Muhtemelen borsadaki en güçlü yıllardan biriydi. Bu kazanımlar Amerikan borsalarına yansıdı, yani Dow Jones ve NYSE Kompozit endeksleri için de anlam ifade ediyor, ancak Bitcoin ve kripto para birimleri için değil.

Ama daha iyi olmak üzere olabilir. Bloomberg ve Financial Times tarafından belirtilen popüler bir borsa analiz şirketi olan SentimenTrader, geçtiğimiz günlerde Dow Jones ve NYSE için aylık Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergelerinin bir yıldan fazla bir süre önce olumlu olduğunu belirtti. Bu, iddia ettikleri gibi, “emsal“ daha uzun vadede hisse senetleri için, tarihsel emsal, pozitif MACD'nin “6-12 ay sonra zamanın % 100'ünde” artışa neden olduğunu gösteriyor.

Bazıları Amerikan hisse senetleri için bu yaklaşmakta olan güçlü yönlerin Bitcoin fiyatına bir nimet getirebileceğini söylüyor.

Bitcoin, Dow, S&P 500 Göstergesi İle Öne Çıkabilir

Daha da önemlisi, bu denklemin var olduğuna dair kanıtlar olduğu için, Bitcoin’in Amerikan hisse senetlerinde başarılı olduğu söylenemez. Fundstrat Global Advisor'dan Thomas Lee kısa süre önce Bitcoin’in, S&P 500 ne zaman yüksek trend yapsa iyi bir performans sergilediğini gözlemledi.

Lee, CNBC’deki Market Lunch segmentiyle yaptığı röportajda bu istatistiklere ve tüm anlatılara değindi; bu sırada 2020’ye gelen kripto para birimi pazarında bir iyileşme olmasını beklediğini belirtti.

Özellikle şu ana kadar en yüksek seviye olan Amerikan hisse senetlerinin fiyatlarındaki artışın, risk toleranslı yatırımcıların Bitcoin'e ve diğer piyasalara “riskli” sayılabilecek diğer piyasalara sermaye katması için bir aşama hazırladığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ