Dünyanın en büyük kripto merkezlerinden biri olan Endonezya, finansal kurumların kripto para birimi satışlarına karışmasını yasaklıyor.

Dünyanın en büyük kripto merkezlerinden biri olan Endonezya, finansal kurumların kripto para birimi satışlarına karışmasını yasaklıyor. Endonezya'daki mali düzenleyici, güçlü dini kuruluşların kripto para birimlerine karşı baskısı artarken bile hızla büyüyen endüstriye karşı önceki uyarısını yineledi. Endonezya'nın Finansal Hizmetler Otoritesi (OJK), Güneydoğu Asya'nın en büyük ekonomisinde kripto ticaretinde yaşanan patlama nedeniyle finans şirketlerinin kripto para birimleri satışı yapmasına ve satışını kolaylaştırmasına izin verilmediği konusunda uyardı.

Otoritas Jasa Keuangan (OJK) Kriptoya Karşı Yeni Bir Uyarı Yayınladı

Endonezya Finansal Hizmetler Otoritesi OJK, Instagram üzerinden yeni bir uyarı yayınlayarak finansal kurumlara dijital para birimlerinin yasak bölge olduğunu hatırlattı. OJK, satışları kendileri teklif ederek veya ticareti kolaylaştırarak, ajansın kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir kurumun peşinden gideceğini açıkça belirten Başkan Wimboh Santoso'dan bir alıntı ekledi. Santoso, “OJK, finansal hizmet kurumlarının kripto varlık ticaretini kullanmasını, pazarlamasını ve kolaylaştırmasını kesinlikle yasakladı” dedi. OJK, finansal kurumların kripto para birimlerine karışmasını yasaklayan küresel olarak en son düzenleyicilerden biridir.

Endonezya, Dünyanın En Büyük Dijital Para Piyasalarından Biridir

Endonezya, dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biridir. Ülke, kripto para ödemelerini yasaklamasına rağmen, geçen yıl toplam etkileşimde %1,770 ve Google arama hacminde %600 artış gördü. Coinformant'ın verilerine göre Endonezya'nın 2021'de 7,2 milyon kripto sahibi vardı, bu rakam 2020'deki sayının neredeyse iki katı. En son baskı, etkili dini kuruluşlardan kripto para birimlerini yasaklama baskısının arttığı bir zamanda geldi. Ekim ayında Ticaret Bakanı Muhammed Luthfi, hükümetin genel bir yasak uygulamaya niyeti olmadığını, ancak düzenlemeleri sıkılaştıracağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ