Endonezya İslam mikrofinans kooperatifi BMT Bina Ummah, 2020 yılında başka bir blockchain tabanlı sukuk ihraç etmeyi planlıyor.

Endonezya’nın İkinci DLT Projesi Mikro KOBİ’leri ve Girişimcileri Desteklemeyi Amaçlıyor

Endonezya İslam mikrofinans kooperatifi BMT Bina Ummah, 2020 yılında başka bir blockchain tabanlı sukuk ihraç etmeyi planlıyor.

Bina Ummah Genel Müdürü Ely Heni, firmanın Ekim 2019'da halka açık bir blockchain'e ilk sukuk ihracı başarılı olduğu için başka bir blockchain tabanlı sukuk ihracı vermeyi planladığını söyledi. Halka açık bir Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen sukuk gelirleri girişimcilere finansman sağlamaya odaklanıyor.

Genel Müdür'ün açıkladığı ikinci sukuk, kooperatifin operasyonel likiditesi için 2.000 aktif üyesine finansman sağlamanın yanı sıra köprü fonu olmayı hedefliyor. Yönetici şu vurguyu yapıyor:

“Sukuk'da 3,5 milyar rupiah (255,419 $) ihraç etmeyi planlıyoruz, ancak biraz farklı bir kâr paylaşım kısmı var.

Yönetici ayrıca, ilk blok zinciri sukuk nedeniyle finansman alan Bina Ummah üyelerinin daha uygun fiyatlı işletme sermayesine erişebildikleri için daha verimli hale geldiğini belirtti ve şöyle dedi:

 “Bir milyon Rupi'den 100 milyon Rupi'ye kredi uyguluyorlar. Geçen yıl üyelerimizden biri 3 aylık bir süre için 100 milyon Rupi kredi aldı.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ