Endonezya, kripto para birimlerine en fazla ilgi gösteren ülke olarak ortaya çıktı .

Endonezya, kripto para birimlerine en fazla ilgi gösteren ülke olarak ortaya çıktı . Sırasıyla Şili ve Arjantin'in önünde ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

 Coinformant tarafından sağlanan veriler, Endonezya'nın dijital para birimleri hakkında 10.400'den fazla makaleye sahip olduğunu ve geçen yıl %132'lik bir artış olduğunu gösterdi. Güneydoğu Asya ülkesi, toplam etkileşimde %1,770'lik bir artış ve toplam Google arama hacminde %600'e yakın bir artış gördü.

Endonezya'da 7,2 Milyondan Fazla Dijital Para Birimi Sahibi Vardı

Endonezya bu yıl kripto para ödemelerini yasaklamıştı. Yine de Güneydoğu Asya ülkesi, toplam nüfusun %2.66'sını oluşturan 7,2 milyondan fazla kripto para sahibine sahipti. Endonezya, küresel olarak en yüksek olan toplam dijital para birimi faiz puanında 10 üzerinden 5,73 puan aldı. Avustralyalı bir kripto kaynakları platformu olan Coinformant, sıralamalarında Google aramalarını, mülkiyeti, makaleleri ve toplam katılımı kullandı. Verilerini Google Ads'ün Anahtar Kelime Planlayıcı'dan ve bulut tabanlı bir etkileşim platformu olan BuzzSumo'dan topladı. Şili, 10 üzerinden 5,26 toplam puanla ikinci sırada yer aldı.

Şili, Google Arama Hacminde En Yüksek Büyümeye Sahip

Şili, %707 ile Google arama hacminde en yüksek büyümeye sahipti ve toplam etkileşim %639 arttı. Şili'deki yarım milyonu aşkın kripto para birimi sahipleri toplam nüfusun %2.62'sini oluşturuyor. Arjantin 4,79 puanla üçüncü, Bulgaristan ise 4,69 toplam puanla dördüncü sırada yer aldı. Sırasıyla Finlandiya, Singapur, Hindistan ve Romanya geldi. Dokuzuncu sırada yer alan Kenya, 4,18 puanla en yüksek Afrika ülkesi oldu. Doğu Afrika ülkesi, yakın zamanda benimsenme açısından küresel olarak beşinci ve üst üste ikinci yıl için eşler arası hacim için ilk sırada yer aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ