Samsung Bitcoin Futures Active ETF, ilgilenen tüccarlar için Chicago Mercantile Exchange'de (CME) listelenecektir.

Endüstri Devi Samsung, Bitcoin Vadeli İşlemler ETF

Samsung Bitcoin Futures Active ETF, ilgilenen tüccarlar için Chicago Mercantile Exchange'de (CME) listelenecektir. Bitcoin fiyatı Perşembe günü son 24 saatte yüzde 4,4'ün üzerinde artışla 18.184 dolar civarında işlem gördü.

Samsung Asset Management, Samsung ETFs Trust III'ün bir yan kuruluşu olan Alt Fon olarak adlandırılan Samsung Bitcoin Futures Aktif ETF'yi tanıttı. Güney Koreli teknoloji devi tarafından Samsung Bitcoin Futures Active ETF'nin piyasaya sürülmesi, yalnızca Asya pazarında değil, aynı zamanda küresel olarak kripto pazarına büyük bir destek sağlıyor. Dahası, Bitcoin vadeli işlemleri, kurumsal yatırımcıların gelişmekte olan sektöre maruz kalmak için favorileridir.

Samsung Bitcoin Futures Active ETF, ilgilenen tüccarlar için Chicago Mercantile Exchange'de (CME) listelenecektir. Duyuru okunuyor.

Alt Fonun yatırım amacı, ağırlıklı olarak Chicago Mercantile Exchange'de ("CME") işlem gören ön ay bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine ve/veya mikro bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak bitcoin değerine ekonomik olarak maruz kalma sağlamaya çalışmaktır.

Ancak Samsung, Bitcoin uzun vadeli beklentilerine rağmen oldukça değişken olduğu için ilgili yatırımcıları ekstra dikkatli olmaları konusunda uyardı. Unutmayın, Bitcoin fiyatı bir yıldan kısa bir süre içinde 70 bin dolara yakın işlemden 15.550 dolara kadar düştü. Hal böyle olunca, kripto pazarındaki tasfiyeler 2022'de 2,2 trilyon doların üzerinde olacak.

Bununla birlikte Samsung, artan risklere rağmen Bitcoin vadeli işlem piyasasının önümüzdeki yıllarda çekiş kazanacağı konusunda iyimser. Samsun kaydetti.

Alt Fon, doğrudan CME'de Bitcoin Vadeli İşlemlerine yatırım yapan, aktif olarak yönetilen vadeli işlemlere dayalı bir ETF'dir. Böyle bir ETF'nin yeniliği ve Alt Fon'un Hong Kong'daki ilk birkaç sanal varlık vadeli işlem tabanlı ETF'den biri olması, Alt Fon'u hisse senedi menkul kıymetlerine yatırım yapan geleneksel ETF'lerden potansiyel olarak daha riskli kılmaktadır.

Samsung'un Bitcoin ETF'si Fiyatı 20 Bin Dolara Çıkaracak mı?

Bitcoin piyasası, şimdi on yıl öncesine göre makroekonomik faktörlerden daha fazla etkileniyor. BlockFi ve Gemini gibi firmalarda mali krizlere yol açan FTX ve Alameda'nın çöküşü, Bitcoin fiyatlarını önemli ölçüde baskı altına aldı. Ayrıca, 1 milyondan fazla FTX taciri ve yatırımcısı patlamadan doğrudan etkilendi.

Samsung Bitcoin Futures Active ETF'nin piyasaya sürülmesi, uzun süreli bir ayı piyasasının risklerine rağmen kripto tüccarlarının güvenini önemli ölçüde artıracak.

En son kripto fiyat kehanetlerimize göre, Bitcoin son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 7,9 değer kazanarak yaklaşık 18 bin dolardan işlem görüyor. Bitcoin piyasasının değeri yaklaşık 350.448.819.798$ ve 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 34.075.153.157$'dır.

Popüler kripto analisti Rekt Capital'e göre, Bitcoin piyasası 2023'te oldukça yükseliyor ve yılın ilk yarısında dip bekleniyor.
$BTC

2022 karamsarlık, korku ve şüphe dolu geçseydi…

O zaman 2023 iyimserlik, umut ve potansiyelle dolu olmalı#BTC #Crypto #Bitcoin pic.twitter.com/3BxUHYTEvK

— Rekt Capital (@rektcapital) 11 Ocak 2023

Bitcoin pazarında 20 bin dolara doğru bir itme makul, ancak bunu bir düzeltme ve yakın vadeli konsolidasyon izleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ