Endüstri Uzmanları, Bitcoin

Bitcoin'in fiyatının kaçınılmaz olarak 6.000$ doğru tırmanması ile bu yükselişin arkasındaki nedenler bir tartışma konusudur. Endüstride kargaşa yaşanırken, bazı pazar liderleri fiyat artışını Bitcoin likiditesindeki artış ile ilişkilendiriyor. Örneğin Aragon'un kurucu ortağı Luis Cuende şunları söyledi:

"Bence Bitcoin fiyatlarındaki artış, Bitcoin'in dijital para birimi olması ve SegWit gibi yeni çözümler üretmesi ve anlık ödemeler için daha fazla ölçeklenebilirlik yönünde halkın sahip olduğu heyecanı yansıtıyor"

Herkes Bitcoin'in döviz için iyi bir seçim olduğunu düşünmüyor, özellikle fiyatların bu kadar hızlı ve yoğun bir şekilde dalgalanması nedeniyle. Yine de, nakit paranın etkin bir şekilde değersiz olduğu Arjantin gibi ülkelerde Bitcoin tek seçenek olabilir. Sweetbridge'in kurucusu David Henderson'a göre:

"Bitcoin'in fiyat geçmişine hızlı bir bakış (2010'da 10,000 BTC ile bir pizza alınabilinirken, bugün her biri yaklaşık 30 milyon dolar değerinde), Bunu işlem para birimi olarak veya teminat olarak kullanmanın zorluklarını gösteriyor çünkü dalgalanmalar çoğu nakit para biriminden farklı olarak önemli ve sıktır. Bununla birlikte, yerel para biriminin aşırı kontrol altında tutulduğu, kısıtlandığı ve çok yüksek enflasyona maruz kaldığı ülkelerde bir alternatif sağlayabilir "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ