Enel, kripto para madencilerine yeşil enerji satışına başlayacak

Enel, piyasa değeri ile Avrupa'nın en önemli elektrik santralı Renewable Energy World'e göre, İsviçre merkezli bir şifreleme şirketi olan Envion AG'ye rüzgar, güneş ve diğerleri gibi yenilenebilir enerji satma olanağı tanıyan bir anlaşma yapmak istiyor.

Kazan-Kazan Ortaklığı

Enel, Avrupa ve Latin Amerika pazarlarını her zaman en potansiyele sahip pazarlar olarak görmüş ve kriptokrasi madenciliği operasyonları için enerji pazarını değerlendirmesi ile  daha geniş kapsamlı bir çaba olarak Envion AG ile görüşmeye başlamıştır.

Bitcoin ve altcoinler için enerji gereksinimlerinin son derece çevre dostu olup olmadığı konusunda bir haber yok. Bu nedenle Enel, kurulu bir kripto maden işletmelerine büyük miktarda yeşil enerji tedarik ederek kripto ekosistemine yardım eli uzatmak istiyor. 2017 yılında dünyanın en önemli kripto para  madenciliği için enerji talebi yılda yaklaşık 20,5 terawatt saat artı ve Digiconomist Bitcoin Enerji Tüketimi Endeksi, her bir işlemin yaklaşık 558,00 KWh'yi tükettiğini ve daha fazla bitcoin'in mayınlanmasıyla birlikte değerinin artmaya devam ettiğini tahmin ediyor.

Kripto madenciliğinin doyumsuz iştahı, dünyadaki güç üreticilerinin madencilerin de rüzgar, güneş ve hidro sistemden yenilenebilir ve yeşil enerjinin kritik alıcıları olduğuna karar vermesine neden oldu. Enel'in Global ticaret departmanı başkanı Leonardo Zanella şunları söyledi:

“Enel, özellikle enerji ticaretinin blok kanal teknolojisinden nasıl faydalanabileceğini anlamaya ilgi duyuyor. Tesislerini elektriğin ucuz olduğu yerlere taşıyabilen kriptocurrency madencilerin avantajları olabilir"

Envion AG’de madencilik için yer arıyor

İsviçre merkezli Envion AG, rüzgar çiftlikleri, güneş enerjisi ve hidro tesislerden gelen yeşil enerjiden yararlanan taşınabilir bir dijital para madenciliği tesisi ağının kurulması için bir toplama kampanyası yoluyla kabaca 100 milyon dolar kazandı. Şu anda, Envion işi için en uygun yerleri arıyor ve dünya genelindeki güç jeneratörleri ile ileri görüşmeler içinde bulunuyor. .

Envion CEO'su Mathias Woestmann, "Envion'un işi, birçok yatırımcımız için değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlara da cazip geliyor" diye tekrarladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ