Bu yazımızda sizlere Enjin Coin (ENJ) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. 2021 yılının sükse yapan koinine bir bakalım

Enjin Coin (ENJ) Nedir? İşte Ayrıntılar

Bu yazımızda sizlere Enjin Coin (ENJ) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. 2021 yılının sükse yapan koinine bir bakalım

Enjin Coin Nedir?

Enjin Coin, Enjin tarafından oluşturulan sanal ürünler için bir kripto para birimidir. Enjin, 250.000'den fazla oyun topluluğu ve 18,7 milyon kayıtlı oyuncuyla "en büyük çevrimiçi oyun topluluğu platformudur".

Enjin ekibi, endüstri için en kullanışlı kripto para birimi olması amacıyla kripto parayı tamamen oyun etrafında tasarlıyor. Proje, Enjin Coin'i ve geliştiricilerin oyunlarına ve topluluklarına entegre edebilecekleri bir yazılım geliştirme kitleri paketini (SDK'lar) içeriyor. Blockchain'i oyuna getirmek, sanal malların transferinde yaygın olan yüksek ücretlerin ve dolandırıcılığın azaltılmasına yardımcı olur.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin Coin, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş bir ERC20 tokenıdır. Bununla proje sadece bir kripto para birimi olarak hareket etmekle kalmıyor, aynı zamanda akıllı sözleşme yeteneklerine de sahip. Aynı zamanda Ethereum’un Lightning Network versiyonu olan Raiden Network’ü test eden ilk projelerden biridir.

Enjin Coin platformu, genel API ve SDK'ları aracılığıyla bir özellik listesi sunar. Konuları kısa tutmak gerekirse, bu makalede yalnızca birkaç önemli konuyu ele alacağız.

Sanal Ürünler

Enjin Coin'in oyun topluluğuna getirdiği en büyük değer, sanal ürünlerin yaratılması ve yönetilmesidir. Her platformdaki geliştiriciler, ana para birimi olarak Enjin Coin tarafından desteklenen, topluluklarına özgü benzersiz bir para birimini kolayca oluşturabilirler. Bu, coinlere blok zincirinin tüm avantajlarını (hız, maliyet, güvenlik, vb.) Verirken, kendi platformlarına göre özelleştirilmiş kalmaya devam eder.

Her varlık tek bir Kayıt Defteri akıllı sözleşmesine kaydedildiğinden, tüm Enjin Akıllı Cüzdanları bunları tanır. Ayrıca, sanal ürünleri Enjin Paraları ile istediğiniz zaman takas edebilirsiniz. Bu, varlıkları platformlar arasında bile aktarabileceğiniz birbirine bağlı bir oyun ve topluluk ekosistemi oluşturur.

Para birimlerinin ötesinde bu işlevsellik, ayrıcalık tokenlarının yanı sıra kılıçlar veya saldırı özellikleri gibi benzersiz oyun öğeleri için de geçerlidir.

Ödeme Sağlayıcı

Ek olarak, Enjin Coin SDK, merkezi olmayan bir ödeme ağ geçidi içerir. Ağ geçidi sağlamdır ve bunun üzerine özelleştirilmiş sepetler, faturalar, geri ödemeler vb. oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca web sitenizde Enjin Coin ve / veya Özelleştirilmiş Coin ödemelerini kabul etmek için bir pencere öğesi sağlar.

Ödeme ağ geçidi, her işlem için Ethereum'da yalnızca küçük bir ücret alır.

Akıllı Cüzdan'ın işlevselliğini kullanarak, bir kullanıcı olarak Güvenilir Platform olarak listelediğiniz oyunlara ve web sitelerine otomatik ödemeler ayarlayabilirsiniz. Bu, normal abonelik hizmetlerine daha hızlı ve daha güvenilir ödemeler ekliyor.

Akıllı Cüzdan

Enjin Akıllı Cüzdan, her şeyi birbirine bağlayan bileşendir. Cüzdan, Güvenilir Platformlarınızın her birindeki sanal ürünleri destekler ve Ethereum adresinizle senkronize edilir.

Akıllı Cüzdan ile oyun ortamının dışında başka herhangi bir kullanıcıya kripto para ve eşya takası yapabilirsiniz. M-cüzdan aracılığıyla, diğer tarafın onaylayabileceği veya reddedebileceği bir İşlem Talebi aracılığıyla işlemler gönderirsiniz. Bunun da ötesinde, istenmeyen işlemleri otomatik olarak önlemek için kurallar ve eşikler de belirleyebilirsiniz.

Efinity

2018'in başında Enjin Coin ekibi, Enjin'in daha etkili bir şekilde ölçeklenmesine yardımcı olacak bir kanal ağı çözümü olan Efinity için planlarını duyurdu. Efinity, Bitcoin'in Lightning Network'ü gibi, bir oyunun neredeyse sonsuz sayıda işlemi hızla ve neredeyse sıfır maliyetle gerçekleştirebildiği çok sayıda oyun kanalından oluşur.

Diğer özellikler

Enjin Coin, bu üç özelliğin yanı sıra, sanal ürün mağazaları, abonelik hizmetleri, ticaret emanetleri ve öğeler, sunucular, ekipler ve / veya oyunlar için "en iyi listeler" içerir.

Enjin Coin (ENJ) Temini

Şu anda 760 milyonun biraz üzerinde dolaşımda olan toplam 1 milyar Enjin Coin (ENJ) kaynağı var. Ekip, ENJ'nin yüzde 80'ini kitle satışı katılımcılarına dağıttı ve kalan tokenleri kendileri, danışmanları ve teşvik programları arasında paylaştırdı.

Kullanıcılar özel varlıklar oluşturduklarında, ENJ'deki karşılık gelen değer ekosistemden kaldırılarak dolaşımdaki arz azaltılır. Bu da tek tek ENJ tokenlerinin değerini artırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ