EOS konusunda bir şeyler ters gidiyor. Dan Larimer, RAM çöküşünü tartışırken EOS'lulara yeni CPU sözleşmesi fikri konusunda güvence verdi.

EOS Kullanıcıları Potansiyel RAM Çöküşü Hakkında Endişeli

EOS konusunda bir şeyler ters gidiyor. Dan Larimer, RAM çöküşünü tartışırken EOS'lulara yeni CPU sözleşmesi fikri konusunda güvence verdi.

EOS topluluğuna katılanlar yeni airdorpla ilgili endişelerini dile getirdiler. Organizatörleri, EOS'lardan sözleşmelerine bazı EOS göndererek kartlarından "madencilik" yapmalarını istiyor. Ancak, bu tokenla ilgili olan şey, her koinin gönderenin EOS hesabının 1 KB RAM'ini kaplamasıdır. Bu nedenle, proje EOS RAM'i yakın zamanda CPU ile denenmiş olana benzer bir şekilde belirlemeye çalışıyor.

Basit Ama Gölgeli Düzeni

Bu program oldukça ustaca görünüyor. Airdropla ilgilenenler EOS'un bazı fraktallarını projenin "madencilik adresine" gönderiyorlar. Bu adres daha sonra katılımcılara gönderenin hesabının 1 KB RAM'ını işgal eden bazı proje tokenları gönderir. Organizatörler şu uyarılarda bulunuyor:

Hesabınızda yeterli hafıza olduğundan emin olun,

Bir hesap 100 kata kadar katılabilir veya projenin 0,1 MB borç vermesine izin verebilir.

Programın bir sonraki aşamasında, EOS hesap sahibi çok sayıda yinelemede projenin adresine tokenlar gönderir. Bu işlem sırasında, bazılarının bu işlemi başlatmak için imha edileceği yeni semboller çıkarılacak. Kısacası, RAM fiyatını hızlı talep artışı ile artırmak, modelin ekonomik temelidir.

Sonuçlar Felaket Olabilir Mi?

Bu airdropa ilginin orada olmamasına rağmen, bazı EOS kullanıcıları ve analistleri ağ üzerindeki muhtemel korkunç etkiler konusunda uyarıyorlar. Konuyla ilgili olarak aşağıdaki bilgiler veriliyor:

EOS'ta yapılacak en yaygın şeylerden biri, airdrop tokenleri havalandırmak. Fakat eğer RAM'in fiyatı çarpıcı bir şekilde artarsa, bu durum airdropları engelleyici bir şekilde pahalı hale getirecek. Kullanıcıların ek RAM satın almak için EOS'ları dağıtması gerekecek.

Altı ay önce, EOS topluluğu RAM manipülasyonları sorununu çok hızlı bir şekilde ele almayı başardı. Son ve sorunlu CPU tıkanıklığı sırasında, bazı kullanıcılar, tokenları baltalamak için airdrop yapılan tokenın fiyatını atmayı önerdi.

 O zaman, yeni "RAM spekülasyonu" projesinin dokümantasyonu, bir katılımcı tarafından acemi bir hesapla geliştirilen yalnızca bir GitHub deposu içeriyor. Token yalnızca EOS tabanlı DEX'te işlem görür ve CoinMarketCap tarafından bilinmeyen istatistiklere sahip durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ