Dan Larimer, Yeni Yıl kararının EOS için harika bir uygulama geliştirmek ve onu DAO oluşturma ve büyüme platformu yapmak olduğunu söylüyor.

Dan Larimer, Yeni Yıl kararının EOS için harika bir uygulama geliştirmek ve onu DAO oluşturma ve büyüme platformu yapmak olduğunu söylüyor. Önümüzdeki haftalarda bir teknik inceleme sözü verdi ve ekibinin "dünyayı değiştirmek için" marka bilinci oluşturma üzerinde çalıştığını söyledi.

2022, sürekli düşüş gösteren EOS'un geri dönüş yaptığı yıl olabilir mi? Dan Larimer öyle düşünüyor ve bu geri dönüşü yönetmeyi planlıyor. O zamandan beri blockchain ağındaki rolünü bırakan EOS kurucusu, bu yıl ağ için harika bir uygulama sözü vererek teknik incelemeyi tamamladığını ve önümüzdeki haftalarda yayınlayacağını söyledi.

Bu kadar çok şey vaat eden ancak beklentileri karşılayamayan bir blockchain projesi varsa o da EOS'tur. Ağ, Haziran 2018'de büyük bir hype için başlatıldı ve nihai Ethereum katili olarak adlandırıldı. Blockchain'in Windows'u olmayı vaat eden şirket, başlangıcından itibaren yatırımcılardan büyük ilgi gördü ve bugüne kadarki en büyük ICO'yu gerçekleştirerek 4 milyar doları aştı. Etkisi ve ekosistemi o zamandan beri düşüyor ve topluluk ile geliştiriciler arasında bir kan davasıyla sonuçlandı.

Her Şeyi Başlatan Adam, EOS'u Tekrar Zirveye Çıkarmak İstiyor

‘2022 efsane olacak. Momentum artıyor ve işler bir araya geliyor. Yeni Yılımın kararı, EOS'u viral topluluk DAO oluşturma, büyüme ve katılım için platform haline getirecek öldürücü uygulamayı dağıtmak,’dedi. EOS, en son Çin sıralamasında dünya çapında en iyi blok zinciri olarak seçildi

EOS Yeniden Canlandırılabilir Mi?

EOS'u canlandırabilecek biri varsa o da Larimer'dir. Bilgisayar bilimcisi, blockchain dünyasına en çok katkıda bulunan insanlardan biridir. 2013 yılında Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson ile birlikte merkezi olmayan bir kripto para borsası olan BitShares'i kurdu. Daha sonra, EOS'u başlatmadan önce merkezi olmayan bir sosyal medya platformu olan Steemit'i kuracaktı.

Şu anda birçok blok zinciri ağında kullanımda olan, devredilen hisse ispatı algoritmasını başlatmasıyla ünlüdür. Ve 2009'da çalışma kanıtının merkezileşmeye yol açıp açmadığı konusunda Satoshi Nakamoto'ya karşı çıktığını kim unutabilir.

"Bana inanmıyorsanız ya da anlamıyorsanız, sizi ikna etmeye çalışacak zamanım yok, üzgünüm," dedi.Satoshi ünlü bir şekilde onu başından savdı.

Larimer, EOS'u Canlandırma Taahhüdünde Şunları Söyledi:

Son iki hafta içinde o kadar çok harika şey oldu ki, ekibim teknik incelemeyi cilalamak ve markayı tamamen pişirmek için fazladan birkaç hafta alacak. Bunu doğru yapacağız, böylece dünyayı değiştirmek için hep birlikte bir araya gelebiliriz.  Yaklaşan makalem ve yol haritamla bir fark yaratabileceğimizden eminim!,dedi.

EOS'u canlandırmak kolay bir iş olmayacak. Blok zinciri büyük ölçüde ölçeklenebilir ve işlem yapmak ucuz olsa da, topluluğu bir süredir kaotik. Topluluk, geçtiğimiz yıl EOS blok zincirini oluşturan geliştiriciler olan Block.one'a karşı EOS Ağ Vakfı (ENF) altında bir araya geldi. ENF, Block.one'u ağın orijinal çıkarlarından ve hedeflerinden uzaklaşmakla ve verdikleri sözleri yerine getirmemekle suçladı.

EOS topluluğu Block.one'u devirdi, şirketi ağ geliştirmeyi ihmal etmekle suçluyor. Bir yıl önce EOS'tan ayrılan Larimer, marka değişikliği için bastırıyor. Bir ay önce, "EOS'u yeniden markalamanın ve topluluk katılımını ve büyümeye yatırımı motive edebilecek yenilenmiş bir vizyon ve amaca sahip olmanın zamanı geldi" dedi. Projenin adını değiştirmesini isteyeceğini önermeye devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ