Bu yazımızda sizlere EOS Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

EOS Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi EOS Coin

Bu yazımızda sizlere EOS Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

EOS Nedir?

EOS, rekor kıran bir ICO'nun 4,1 milyar doların üzerine çıkmasının ardından 2018'de piyasaya sürülen Temsilci Teminatlı bir kripto para birimidir. Odak noktası, geliştirme esnekliği, ağ ölçeklenebilirliği ve kullanıcı dostu olma üzerinedir.

EOS, genel benimseme amacıyla tasarlanmıştır ve bu nedenle yalnızca ölçeklenebilirliği en üst düzeye çıkarmaya çalışmakla kalmaz, aynı zamanda sağlam ve güvenli yazılımlara sahip işletmelerin ihtiyaçlarını da karşılar.

Özel yönetişim mimarisi, bir anayasa, tahkim forumu ve daha fazlası dahil olmak üzere türünün ilk örneğiydi ve başlangıcından bu yana gelişiyor.

EOS, kullanıcıların RAM, CPU ve Ağ Bant Genişliği almak ve kullanmak için EOS tokenlarını paylaşmasını gerektiren benzersiz bir kaynak modeline sahiptir.

EOS (EOS) Nedir?

EOS, Block.one'u geliştiren şirket, Temmuz 2017'de sona eren bir yıllık ICO'da 4,1 milyar ABD dolarından fazla para topladı. Bu, 2017 yılının ikinci en büyük ICO'sunu (yani, 257 milyon ABD Doları ile Filecoin) aşarak kaydedilen en büyük ICO'yu oluşturuyor.

Daha sonra, EOS'un blok üreticileri, bir topluluk çabasıyla 2018'de ana ağı başlattı. Geliştirme esnekliği, ağ ölçeklenebilirliği ve kullanıcı dostu olma üzerine odaklanan temsilci bir Proof of Stake blok zinciridir.

EOS, genel olarak benimsenme hedefiyle tasarlanmıştır ve bu nedenle yalnızca ölçeklenebilirliği en üst düzeye çıkarmaya çalışmakla kalmaz, aynı zamanda sağlam ve güvenli yazılımlara sahip kuruluşlara da hitap eder.

Bu hedefe ulaşmak için seçilen consensus mekanizmasına büyük ölçüde bağımlıdır ve 21 blok üreticisinin ve onların yerine gelecek adayların yönetimini hayati derecede önemli kılmaktadır.

EOS şu anda dört temel konuya odaklanıyor:

Ölçeklenebilirlik "pazar dinamikleri tarafından belirlenen ihtiyaçları sağlam, verimli ve yüksek yetenekli bir yazılım ortamı ile karşılamak için".

Geliştirici deneyimi "zihnimizin ön saflarında yer alır" ve "çok çeşitli araçlar sağlayarak" optimize edilir.

Güvenli, basit ve tanıdık arayüzlerle kullanıcı deneyimi sorunsuz olmalıdır.

Kuruluşlar, yüksek performanslı bir fikir birliği mekanizmasına, düzenlemelere uygunluk için araçlara ve daha fazlasına dayanan "sağlam ve güvenli yazılıma" ihtiyaç duyar.

Anahtar özellikler şunları içerir:

Temsilci Teminat Kanıtı: EOS, delege edilmiş bir Teminat Kanıtı consensus (dPoS) mekanizmasını dağıtan en eski blok zincirlerinden biriydi. Bu fikir birliği mekanizması, istenen performansa ulaşmanın çok önemli bir parçasıdır.

Kaynak tahsisi: EOS'da, kullanıcıların üç tür kaynağı vardır: CPU, NET ve RAM. CPU ve NET'e EOS stake edilerek erişilebilirken, RAM Bancor tarafından benimsenen ve bir piyasa yapıcı / fiyatlandırma sözleşmesi olarak hareket eden bir EOS akıllı sözleşmesinden satın alınmalıdır.

Yönetişim: Seçilen fikir birliği mekanizması yönetişim ihtiyacını güçlendirir. EOS'da token sahipleri, proxy'ler, dApp geliştiricileri, Block.one ve (aday) blok üreticileri ağın yönetimine katılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ