İlk olarak EOS yaratıcısı Block tarafından tanıtılan sosyal medya platformu Voice.One, Haziran ayında, Sevgililer Günü olan 14 Şubat 2020'de beta sürümünde başlayacağını duyurdu.

EOS Tabanlı Sosyal Medya Platformu Voice Beta Lansmanını Başlattı

İlk olarak EOS yaratıcısı Block tarafından tanıtılan sosyal medya platformu Voice.One, Haziran ayında, Sevgililer Günü olan 14 Şubat 2020'de beta sürümünde başlayacağını duyurdu. Voice, proje tarafından yayınlanan bir blog yazısında beta lansman tarihini açıkladı. Firma, gelişim devam ederken ilerlemesini toplumla paylaşacağına da söz veriyor.

Voice ayrıca binlerce kişinin beta testine katılmak için şimdiden kaydolduğunu iddia ediyor. Firma ayrıca, girişimin hala düzenleyici belirsizlikten etkilendiğini ve uygunluğu sağlamak için hala düzenleyicilerle birlikte çalıştığını itiraf ediyor.

Voice'ta Yeni Olarak Neler Var?

Platform ayrıca kullanıcılara kendi tokenları biçiminde geri “çevrim değeri” vermeyi planlıyor. Genel olarak, firma kendisini, halihazırda aktif olan meslektaşlarını etkileyen, örneğin veri müzayedesi ve gizli algoritmalar gibi sorunları çözmeyi amaçlayan sosyal bir platform olarak sunmakta. Voice, girişimin mevcut platformları etkileyen faiz yanlış hizalamasını çözmeye çalışacağını iddia ediyor:

“Voice olması gerektiği gibi sosyal olduğuna inanıyoruz ve platform için neyin iyi olduğu konusunda da sizin için iyi olanın platform için de iyi olacağını düşünüyoruz.”

Güncel Sosyal Medya İle İlgili Sorun

Blog yazısı ayrıca, projenin gelişmesinin arkasındaki motivasyonu açıklıyor. Yaklaşık bir yıl önce Washington DC'deki bir izleyici kitlesine duyuruyu yapan bir teknik genel müdür Dan Larimer, aşağıdaki vurguyu yapıyor:

“Sosyal medya bozuldu. Bizi kullanacak şekilde tasarlanan verilerimiz ve dikkatimiz trilyon dolar kar olarak toplanırken, kendimizi anonim partilere açık artırmaya vermemenin sonuçlarına ve açık piyasada işlem gören kişisel bilgilerimize karşı kendimizi korumak için mücadele ediyoruz. ”

Etkinlik sırasında, Larimer, platformlar ve kullanıcıları arasındaki böylesine bir yanlış hizalamanın kamuoyunu veri profiline, kimlik hırsızlığına, siber zorbalığa ve ikna edici yanlış bilgilere maruz bıraktığını da açıkladı. Ona göre, sosyal medya platformlarında gelişen kamuoyunu manipüle etmeyi amaçlayan üretilmiş propaganda, gerçek olanı bilmeyi hiç olmadığı kadar zorlaştırıyor.

Ekim ayı başında özel bir analizde gösterildiği üzere, blockchain, artan yanlış bilginin yayılması için bir çözüm olarak önerilmekte. Ayrıca, mevcut blok zinciri ve merkezsizlik uzun zamandır mevcut sosyal medya platformlarını rahatsız eden birçok konu için çözüm önerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ