EOS Network Foundation, ana firmadan 4,1 milyar dolar tazminat talep ederek Block.one'a dava açmaya çalışırken yasal seçeneklerini değerlendiriyor.

 EOS Network Foundation, ana firmadan 4,1 milyar dolar tazminat talep ederek Block.one'a dava açmaya çalışırken yasal seçeneklerini değerlendiriyor.

Vakıf, Block.one'un EOS topluluğuna verdiği sözleri ve bunları yerine getirip getirmediğini araştırmak için Kanadalı bir hukuk firmasından hizmet aldı.

Önde gelen iki grubun savaşa girmesiyle EOS yakında kripto tarihinin en büyük davalarından birinin merkezinde olabilir. EOS Network Foundation (ENF), Block.one'u EOS topluluğuna verdiği sözleri tutmadığı için 4.1 milyar dolara dava etmek istediği için yasal seçeneklerini tarttığını açıkladı.

ENF, “EOS Ağının büyümesini ve gelişmesini teşvik etmek için finansal ve finansal olmayan desteği koordine etmek” amacıyla kuruldu. CEO Yves La Rose liderliğindeki Vakıf, birkaç aydır Block.one ile anlaşmazlık yaşıyor ve EOS ana şirketini ağı ihmal etmek ve EOS yatırımcılarına verdiği sözleri tutmamakla suçluyor.

Şimdi Yves, anlaşmazlığı mahkemeye taşıdığını duyurdu. Twitter'da Block.one ile yaşadığı hayal kırıklığını paylaştı ve onları hatalarından sorumlu kılma sözü verdi.

Blok 1'i EOS'a karşı geçmişteki eylemlerinden ve tutulmamış vaatlerinden sorumlu tutmak için ek adımlar atıyoruz. Devam eden zararlarda 4,1 milyar dolar talep etmek için tüm olası yasal başvurunun gözden geçirilmesi.

"Savaş İstiyorsun, Sana Savaş Vereceğiz"

Block.one ve ENF arasındaki çatışma bir süredir halka açıktı. Ancak Yves'in beraberindeki bir blog yazısında açıkladığı gibi, meseleyi dostane bir şekilde çözmeye çalıştı ama boşuna. Geçen yılın Kasım ve Aralık aylarında Vakıf, “Block.one ile EOS topluluğunu gelecekteki başarı için konumlandıracak adil ve makul bir karar ayarlamaya” çalıştı.

Ancak Block.one Buna Katılmayı Reddetti ve Yves'i Yargı Sistemine Güvenmeye Zorladı

Ne yazık ki Block.one müzakerelerden çekilmeye karar verdi ve sonuç olarak EOS Blok Üreticileri, Block.one'un gelecekte kazanacağı tüm EOS tokenlerinin devrini dondurmanın topluluğun çıkarına en iyisi olduğuna karar verdi.

Yves, ENF'nin "Block.one'un geçmiş eylemlerini ve EOS topluluğu ve EOS yatırımcılarına karşı tazminat aramak için hangi yasal yolların mevcut olduğunu belirlemeye yönelik vaatlerini" araştırmak için önde gelen bir Kanada hukuk firmasını tuttuğunu açıkladı.

ENF, ana firmaya, tüm zamanların en büyük ilk dijital para teklifinde ICO topladığı miktar olan 4.1 milyar dolarlık dava açmak istiyor.

Basın zamanında, EOS 2.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri için geçen gün yüzde 3,8 düşüşle 2,58 dolardan işlem görüyor. Bu, onu ilk on yarışmacı olduğu en parlak günlerinden çok uzak olan 48. en büyük kripto yapar.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ