Koin rehberi serisinde yer verdiğim çalıştığım bir altkoindi EOS. (Koin rehberi: EOS nedir?) Özellikle Steemit, Bitshares, Blocktrades gibi başarılı işlere imza atmış ve kendini kanıtlamış bir ekip tarafından ortaya atılmış olması açıkçası beni heyecanlandırmıştı. Fakat özellikle teorik düzeyde kalması ve henüz somut bir şey ortaya çıkmamış olması eleştiri oklarını EOS'un üzerine çekmiş ve ICO sonrası süreçte bir dizi tartışmaya ve eleştiriye sebep olmuştu. Türkçe'de maalesef bu yönde bir kaynak olmasa da birçok yabancı forumda gözde konulardan birisiydi EOS'un "scam" yani aldatmaca bir koin olup olmadığı. 

Tartışmalar süre dursun. Altkoinlerdeki son haftalarda yaşanan canlanma en çok EOS'a yaramış gibi görünüyor. Son haftada çıkışa geçen EOS. Hacim bakımından 13. sıraya kadar yükseldi.

   

Bugün itibariyle ise %30'un üzerinde bir artışla 2.5 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Birim fiyatı 10 TL olan EOS, geliştirici ekibinin ilk somut çıkışında inanılmaz seviyeleri görebilir gibi duruyor ve şimdiden bu potansiyel ciddi bir yatırım alıyor gibi görünüyor. Teorik olarak oldukça dağıtık bir işletim sistemi ve blok zinciri yapısı öneren EOS önümüzdeki günlerde kendiden çok söz ettirecek gibi. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ