Bu yazımızda sizlere ERGO Coin (ERG) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ERG Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

ERGO Coin (ERG) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi ERG Coin

Bu yazımızda sizlere ERGO Coin (ERG) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ERG Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

ERGO Coin (ERG) Nedir?

ERGO kripto para, tamamen yeni DeFi işleviyle verimli ve güvenli finansal sözleşmeler için bir platform oluşturmak üzere tasarlanmış UTXO tabanlı bir blok zinciri protokolüdür.

Charles Hoskinson, ERGO'yu kurdu. Bu favori teknisyen aynı zamanda CARDANO, NXT, Scorex, WAVES ve smartcontract.com'un (şimdi CHAINLINK olarak adlandırılıyor) geliştirilmesine de yardımcı oldu. Ergo blok zinciri, fikir birliği mekanizması için iyi bilinen bir Proof Of Work (PoW) algoritması kullanır. Akıllı sözleşmeler kullanarak sıfır bilgi kanıtı, döngü imzası ve özelleştirilebilir blok boyutu gibi bir dizi gelişmiş özellik kullanır.

ERGO'nun Sigma protokolleri ve blok zinciri mimarisi, geleneksel akıllı sözleşme işletim sistemlerinde yapılması zor olan görevleri yerine getirirken gizliliği korur ve güvenliğin tehlikeye atılmamasını sağlar. Bugün, merkezi olmayan finans (DeFi) kullanım yelpazesi önemli ölçüde trend oluyor. Bu popüler DeFi platformlarından bazıları şunlardır: Stablecoin, NFT, Oracle Havuzları ve katılımcıların işlemleri kimin yaptığını bilmeden harcama yapmalarını sağlayan ErgoMixer.

ERGO Token Nedir?

Tüm kripto para birimleri fiat para birimleri ile alınıp satılamaz. Bireyler, Coinbase veya BlockFi gibi kripto borsaları aracılığıyla Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve diğer popüler kripto para birimlerini ABD doları ile satın alabilirler. Bu nedenle, Ergo coin satın almak için BTC gibi coinlere sahip olmanız ve ardından bunları Ergo sunan Binance gibi kripto borsa platformlarında Ergo ile değiştirmeniz gerekir.

Ergo, web sitesinde indirilebilen kendi cüzdan yazılımını oluşturur ve Ergo'yu bilgisayarınıza kaydetmenize olanak tanır. Maksimum güvenlik için kripto para birimlerinizi TREZOR veya Ledger Nano X cüzdanı gibi özel bir donanım cüzdanında saklayabilirsiniz. Soğuk depo cüzdanı satın almak istemiyorsanız, bazı ek güvenlik avantajlarıyla birden fazla kripto para birimini depolamak için Atomic, Jaxx veya Coinomi gibi bir mobil cüzdan kullanmak isteyebilirsiniz.

Ergo protokolünün avantajları

Ergo, finansal sözleşmeleri yürütmek için verimli, güvenli ve kolay bir yol sağlamaya odaklanan merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için tasarlanmış esnek bir blok zinciridir. Bunu başarmak için Blockchain çözümlerinde çeşitli teknik ve ekonomik ilerlemeler sağlamıştır. Σ protokollerine dayanan güçlü bir protokol dostu programlama dilidir. Hafif düğümler için kapsamlı destek, sözleşmelerin güvenilmeyen donanımlarda çalışmasına izin verdiği için Ergo coin'i kullanıcı dostu bir platform haline getirdi.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ