Erken Bitcoin geliştiricisi Gavin Andresen'e göre, Bitcoin'in anonim yaratıcısı kripto para biriminin kaderi hakkında yanılmış olabilir.

Erken Kripto Para Birimi Geliştiricisi, Satoshi Nakamoto’nun Büyük Bitcoin Tahmininin Yanlış Olduğunu Gösterebilir

Erken Bitcoin geliştiricisi Gavin Andresen'e göre, Bitcoin'in anonim yaratıcısı kripto para biriminin kaderi hakkında yanılmış olabilir.

2010 yılında ilk olarak Bitcoin'i keşfeden ve sonunda BTC’nin baş geliştiricisi haline gelen Andresen, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin'in 2030’a kadar yüksek işlem hacmine veya sıfır hacmine sahip olacağına dair tahminlerin tabandan çıkabileceğini söylüyor.

Bilgisayar bilimcisi, tahminin Bitcoin'in hala kullanıldığı bir orta zemin olasılığını göz ardı ettiğini, ancak ne unutulmuş ve terk edilmemiş ne de tamamen ana akım olan bir değer deposu olarak kaldığını söylüyor.

Andresen, Aralık 2010'da Satoshi Nakamoto ile çalışmaya başladı.

Satoshi’nin son onaylanmış e-posta yazışmaları, 26 Nisan 2011 tarihinde Andresen’e gönderildi ve basının bilinmeyen geliştiriciyi açıklama biçiminden rahatsızlık oluştu.

“Keşke benim hakkımda gizemli gölgeli bir figür olarak konuşmamanı isterdim, basın bunu korsan para birimine dönüştürüyor. Belki bunun yerine açık kaynak projesi hakkında bilgi verin ve geliştiricilerinize daha fazla kredi verin; onları motive etmeye yardımcı oluyor. ”

Bir gün sonra Andresen, o yılın Haziran ayında CIA genel merkezinde Bitcoin hakkında bir konuşma yapma planını açıkladı - bu olay Satoshi’nin ortadan kaybolmasında rol oynamış olabilir.

Son yıllarda Andresen, Ethereum'un bir destekçisi olarak ortaya çıktı ve son zamanlarda 2018 ve 2019'un en sevdiği kripto projeleri hakkında konuştu.

 “CryptoKitties'i 2018'in en ilginç kripto para birimi ile ilgili projesini buldum. PoolTogether 2019'un en ilginç projesi. 2020'de ilginç bulacağımı bilmiyorum, ancak muhtemelen Ethereum üzerine inşa edilecek.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ