Kripto endüstrisi, topluluklarını meşgul eden her zaman aktif bir eğilime sahip olacak kadar büyüdü.

Kripto endüstrisi, topluluklarını meşgul eden her zaman aktif bir eğilime sahip olacak kadar büyüdü. Bununla birlikte, bu eğilimler birbirinden ayrı olarak varolmazlar, daha ziyade, biri bir sonrakini üretmeye yardımcı olma eğilimindedir veya en azından birbirleriyle oldukça derinden bağlantılı olarak büyürler.

Örneğin geçen yıl DeFi sektörü patladı ve merkezi olmayan finansmanı mercek altına aldı. 2021'de NFT'ler dikkatleri üzerine çekti, ancak birçok proje daha ilginç fırsatlar yaratmak için ikisini birleştirmeye başladı. Şimdi, yıl sona ererken, Metaverse trendi yavaş yavaş kripto endüstrisinde baskın fikir olmaya başlıyor ve muhtemelen 2022'de baskın fikir olacak.

Ancak gelişimi zaten oldukça hızlı ilerliyor ve hem NFT hem de DeFi ile birleşiyor. Örnek olarak Ertha projesini ele alalım .Metaverse, DeFi ve NFT'yi aynı anda birleştiren yeni bir proje.

Ertha'nın Konusu Ne?

Ertha, DeFi'de ilk kez bir metaverse projesidir . Kullanıcıların NFT arazisine sahip olmalarını ve ömür boyu gelir elde etmelerini sağlar. Bunun da ötesinde, yerel kripto para birimi olan ERT tokeni tarafından desteklenen bir oyun ekosistemidir.

Ama en baştan başlayalım ve Ertha'nın gerçekte nasıl çalıştığını açıklayalım. Esasen, benzer ekonomik, sosyal ve MMO unsurlarına dayanan bir Heroes of Might ve Magic oyun tipi projedir. Oyun, dünyasını keşfetme ve araştırma, seviye atlama, uzmanlık seçme ve genel olarak karakterinizin, şirketinizin ve ülkenizin gücünü artırma etrafında döner.

Sadece bu değil, aynı zamanda oyun, insanların hayatlarını kazanmak için yapmaları gereken eylemleri simüle etmesine olanak tanıyan gerçek yaşam ortamını çoğaltmak için tasarlandı. Ertha Dünyası devasadır ve tümü NFT şeklinde satın alınabilen 350.000 HEX arazisinden oluşur. NFT'lerin kendisi ve ERT tokeninin kendisi, projenin inşa edildiği Binance Akıllı Zinciri'ne dayanmaktadır.

Ertha'da Arazi Sahibi Olmanın Faydaları

Projeye göre, arazi NFT'leri satın almak ve arazisinin bir kısmına sahip olmak bir dizi benzersiz fayda sağlıyor. Aslında, proje bunlardan 10 tanesini listeledi:

*Ekonomik ve sosyal büyümeye ilham vermek.

*Politik etkiye sahip olmak ve kontrol edilen bölgeyi DeFi araçlarıyla yönetme becerisi.

*Bölgesel anlaşmazlıkları ve uluslararası anlaşmazlıkları çözmek NFT değerini artıracaktır.

*Yönetim hakları elde etme.

*Oyuncular nerede yaşayacaklarını, eğitim alacaklarını veya çalışacaklarını seçebilir ve Ertha haritasında arazi satın aldıkları yere göre ERT tokenleri kazanabilirler.

*Ertha dijital metaverse büyüyor ve büyümesi NFT değerini de artıracak.

*Ertha land HEX, düzinelerce şirkete sahiptir ve oyuncular ERT tokenlerinde vergi ödeyebilir.

*Sahipler, son derece değerli altıgenlerden oluşan sınırlı bir kaynağı kontrol edebilir.

Oyuncular kendi politikalarını yürütmeye katılmaya ve hatta ülkelerin sınırlarını yeniden şekillendirmeye ve ender kaynakların kontrolünü ele geçirmeye (HEX hangi ülkede olursa olsun, yine de Pasif gelir elde edecek)

Ertha'nın Token Satışı

Ertha'nın Meta Evreni, tohum finansmanı turunu yaklaşık bir ay önce, Ekim başında tamamladı. Proje, oldukça etkileyici olan risk sermayesinden ilgi gördü ve aşırı talep edilen bir tohum turu ile sona erdi. Bu büyük bir başarı, özellikle de üç büyük risk sermayedarı, X21, Momentum 6 ve Terranova olmak üzere jetonları için rekabeti kazandığından beri.

Tohum turu, token arzının %5'ini (2 milyar birim) oluşturuyordu ve bunu toplam arzın %20'sini sunan özel bir tur izledi. Ardından, halka açık tur, toplam arzın yalnızca %2'sini (40 milyon token) sunarak herkesin katılmasına izin verecek. Arzın %25'i geliştirme için, %39'u staking için ve %9'u proje ekibine ve danışmanlarına gidecek.

Ertha projesi yeni, benzersiz ve son 2 yılda hakim olan ve muhtemelen gelecekte de hakim olmaya devam edecek olan kriptodaki tüm ana eğilimlerin bir birleşimidir. Bu nedenle proje, tokeninin, NFT'lerinin ve projenin kendisinin değerini artıracak son derece başarılı olma potansiyeline sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ