Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers, kripto para birimlerinin "dijital altına" benzer bir şey olarak küresel piyasaların bir özelliği olarak kalabileceğini söyledi.

Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers, Bitcoin BTC

Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers, kripto para birimlerinin "dijital altına" benzer bir şey olarak küresel piyasaların bir özelliği olarak kalabileceğini söyledi.

Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers, kripto para birimlerinin ekonomilerdeki önemi sınırlı kalsa bile "dijital altına" benzer bir şey olarak küresel piyasaların bir özelliği olarak kalabileceğini söyledi. Bitcoin BTC'nin çırpındığı bir haftanın sonunda konuşan Summers, Bloomberg Television'ın David Westin ile yaptığı "Wall Street Week" e, kripto para birimlerinin "hükümetlerin günlük işleyişinden ayrı ve ayrı bir varlık arayanlar için altına bir alternatif sunduğunu" söyledi. .

"Kripto Burada Kalmak ve Muhtemelen Bir Tür Dijital Altın Olarak Kalmak İçin Burada"

Summers ayrıca, altının uzun süredir bu türden birincil varlık olduğunu kaydetti. " Eski ABD Hazine Bakanı, "Kripto, güvenlik arayan kişilerin servet sahibi oldukları konusunda mutabık kalınan bir form olma şansına sahip. Tahminimce kripto burada kalacak ve muhtemelen burada bir tür dijital altın olarak kalacak," dedi. . Summers, kripto para birimleri altının toplam değerinin üçte biri haline gelirse, bunun "mevcut  seviyelerden önemli bir değerlenme" olacağını ve bunun "kripto paranın uzun bir süre sistemin bir parçası olacağına dair iyi bir olasılık" olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Bitcoin BTC  Genellikle Altınla Karşılaştırılır

 Önde gelen kripto para birimini altınla karşılaştırmak, kripto topluluğunda yaygındır ve toplam piyasa değerlerinin eşitlenip eşitlenmeyeceği ve ne kadar hızlı eşitlenebileceğine dair çeşitli tahminler vardır. Daha önce, Cathie Wood's Ark Investment Management  LLC'de bir kripto analisti olan Yassine Elmandjra, altının yaklaşık 10 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğu varsayılırsa, "Bitcoin'in önümüzdeki beş yıl içinde altın paritesine ulaşması söz konusu değil. . " Bitcoin'in 700 milyar dolarlık piyasa değeri ile bu, yaklaşık 14 kat veya daha fazla bir fiyat artışı anlamına gelebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ