Eski ABD Hazine Bakanı ve ekonomist Larry Summers, bazılarının bir balon olabileceği endişesine rağmen, bitcoin'in burada kalacağını söylüyor.

Eski ABD Hazine Bakanı’ndan Çarpıcı Bitcoin Açıklaması

Eski ABD Hazine Bakanı ve ekonomist Larry Summers, Bitcoin'in bir balon olabileceği yönündeki endişelerine rağmen bitcoin'in burada kalacağını söylüyor. Eski Bakan, Bitcoin'in fiyat dalgalanmalarının aslında dayanıklılığının bir işareti olduğunu iddia ediyor. 2016 yılında Digital Currency Group'un kıdemli danışmanı olan eski ABD Hazine Bakanı, Bitcoin hakkındaki son yorumlarında, kripto ve onun altında yatan teknoloji hakkındaki görüşünü yineledi.

Yeni açıklamalardan önce, daha önce "finans endüstrisinin Bitcoin’in temelini oluşturan teknolojiyi benimseyeceğini" öngörmüştü.

"İnsanlar Bitcoin'e yönelecek."

Summers, son yorumlarında kripto paranın sabit arzına ve bunun mevcut yükselişinin arkasındaki faktör olduğuna değiniyor.

Eski Bakan, bence insanlar ona doğru hareket edecek ve arzının sınırlılığı göz önüne alındığında, bunun fiyatları yükseltmeye çalışan bir faktör olacağını düşünüyorum. Summers, kripto paranın gelecekteki fiyatını tahmin etmeyi reddetse de, bunun büyük olasılıkla artacağını ve "bunun gibi kurumların" olacağını ima etti.

Bitcoin'in fiyatı yaklaşık 31.000 $'a düştü.

Bitcoin fiyatı, yazı yazılırken 31.000 $ işaretinin hemen üzerinde işlem görüyor.

Önde gelen kripto para birimi, fiyat bir noktada 41.000 $'a kadar yükseldiğinden, bu ay büyük bir kazanç rallisine tanık oldu.

Bitcoin'in sabit arzına ek olarak, eski Bakan, tahvillerden kazanılan faiz gibi faktörlerin kripto para biriminin değeri üzerinde bir etkiye sahip olabileceğini öne sürdüğünü belirtti. Summers'a göre, tahvillerden kazanılan tutar düşerse, "insanlar paralarının daha azını tahvillere, daha fazla parasını diğer varlıklara yatırıyor."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ