Mayıs ayında Ripple'ın yönetim kuruluna katıldıktan sonra, eski ABD Hazine Bakanı Rosa Rios, Bitcoin'i sözde spekülatif bir araç olarak görüyor.

Mayıs ayında Ripple'ın yönetim kuruluna katıldıktan sonra, eski ABD Hazine Bakanı Rosa Rios, Bitcoin'i sözde spekülatif bir araç olarak görüyor. 

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler düzenleyicileri arasında devam eden yasal savaşın ortasında, eski ABD Hazinedarı ve Ripple yönetim kurulu üyesi Rosa Rios, XRP'ye desteğini dile getirdi. Mayıs 2021'de Ripple'ın yönetim kuruluna katılan eski Sayman, Bitcoin (BTC) gibi diğer kripto para birimlerini eleştirirken Ripple'ın XRP'sine olan güvenini yinelemek için Pazar günü Twitter'a gitti.

Bitcoin Ve Diğer Kripto Para Birimleri Spekülasyon İçin Bir Araçtır

Rios, BTC gibi kripto para birimlerinin spekülasyon için bir araçtan başka bir şey sağlamadığı iddia edildiğinden, Çin gibi yargı bölgelerinin artık Bitcoin'i çökerttiğini savundu. Eski ABD yetkilisi RippleNet, Bitcoin, Ripple ve ödeme ekosistemini etiketleyerek şunları yazdı: Çin'in son hamlesi bu noktayı eve getiriyor." Rios, 2009'dan 2016'ya kadar Başkan Barack Obama'nın yönetiminde ABD Hazine Bakanı olarak görev yapmış ve yıllık 5 milyar dolarlık bir bütçeyle tüm para birimi ve madeni para üretim faaliyetlerini denetlemişti. Bazı ülkeler kripto para birimi endüstrisini düzenlemek için katı önlemler alıyor.


“Blockchain Ve Kripto, Gelecekteki Küresel Finansal Sistemlerimizin Temelini Oluşturacak.”


Rios, Ripple’ın yönetim kuruluna katılma konusunda “Blockchain ve kripto, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizi destekleyecek” diyerek, firmanın “kripto para birimini küresel olarak ödemeleri kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde nasıl kullanılacağının en iyi örneklerinden biri” olduğunu da sözlerine ekledi. Rios ayrıca kripto para birimlerinin suç aktörleri için bir araç olması konusundaki endişelerini de dile getirdi. “Perdenin arkasında ne olduğunu, blok zincirinin gerçekten nasıl çalıştığını, ne yazık ki kriptoların karanlık ağı ve diğer yasa dışı faaliyetleri finanse etmek için nasıl kullanıldığını gerçekten bilmek açısından yapılacak çok iş var” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ