Georgia Senatörü Kelly Loeffler tüm hisse senetlerini tasfiye ederek batmakta olan yeniden seçim kampanyasını kurtarmaya çalışıyor

Eski Bakkt CEO

Georgia Senatörü Kelly Loeffler tüm hisse senetlerini tasfiye ederek batmakta olan yeniden seçim kampanyasını kurtarmaya çalışıyor

Geçen yıl ABD Senatosu'na atanan Bitcoin (BTC) türev platformu Bakkt'ın eski CEO'su Kelly Loeffler, içeriden öğrenenlerin suçlamalarını ortadan kaldırmak için tüm hisse senetlerini tasfiye edecek.

Aynı karar Intercontinental Exchange başkanı kocası Jeff Sprecher tarafından da verildi.

Georgia Senatörü iş kadını, tarihi pazar çöküşünün eşiğinde milyonlarca hisse senedi sattıktan sonra eleştirilerin odağı oldu. Satış çılgınlığı, Senato Sağlık Komitesi tarafından düzenlenen özel bir koronavirüsle ilgili duruşmadan sadece bir gün sonra 24 Ocak'ta başladı.

Koridorun her iki tarafında, Richard Burr (R-NC) ve Diane Feinstein (D-CA) dahil olmak üzere diğer senatörler de zamanında hisse senetleri satışları nedeniyle ateş altında kaldı.

Loeffler, portföyünün üçüncü taraf finansal danışmanlar tarafından tartışmalı tüccarlardan uzaklaşmak için yönetildiğini iddia etti.

Yeni açıklamasında, en zengin ABD senatörü, Capitol Hill'deki hizmetinden kar elde etmediğinde ısrar ediyor.

`` Senato'daki hizmetime dayanarak hiçbir zaman kâr elde etmedim ya da kâr elde etmeye çalışmadım. Bu hikaye sol görüşlü bir web sitesi tarafından üretildi, medya ve siyasi rakiplerim tarafından hiçbir zaman gerçek dışı kontrol edilip silah olarak kullanılmadı. ''

Loffler'ın karmakarışık kampanyası

Kocasıyla birlikte Loffler tüm hisse senetlerini yatırım fonlarına ve ETF'lere dönüştürecek. Ancak bu hamle çok geç olabilir.

Eski kripto patronu, en son ankete göre GOP rakibi temsilcisi Doug Collins'i yüzde 23 oranında izliyor. İkili, 19 Mayıs'ta bir Georiga birinci sırası için  karşılaşacak.

 Loffler içeriden öğrenen skandalını mümkün olan en kısa sürede dinlendirmeyi başaramazsa, yeniden seçim şansı çok acımasız kalacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ