Senatör Kelly Loeffler (Cumhuriyetçi-Georgia), mali açıklamalara göre, son koronavirüs kaynaklı piyasa çöküşünden önce milyonlarca hisse senedi sattı.

Eski Bakkt CEO

Senatör Kelly Loeffler (Cumhuriyetçi-Georgia), mali açıklamalara göre, son koronavirüs kaynaklı piyasa çöküşünden önce milyonlarca hisse senedi sattı.

Açıklamalar, Bakkt'ın eski CEO'su Loeffler'in ilk hisse senedi satışını 24 Ocak'ta, komitesi Senato Sağlık Komitesi'nin koronavirüsle ilgili özel bir toplantıya ev sahipliği yaptığını bildirdi.

İlk satış işlemi 50.000 dolar ile 100.000 dolar arasında değişen hisse senedi Resideo Technologies idi. Şirketin hisse senedi fiyatı o zamandan bu yana yarıdan fazla düştü.

Diğer satış işlemleri arasında Comcast Corporation, Keysight Technologies, Ross Mağazaları ve 1.275.000 ile 3.100.000 $ arasında değişen diğer şirketler bulunmaktadır.

İlginç bir şekilde, Loeffler başlangıçta bu satış işlemlerinin çoğunu kocası - Jeffrey Sprecher, Intercontinental Exchange'in kurucusu, başkanı ve CEO'su ve New York Menkul Kıymetler Borsası başkanı adına bildirdi. Geçen hafta, yani 12 Mart'ta, raporun çoğunun ortaklaşa sahip olduğunu belirtmek için değiştirdi.

Değiştirilen raporda toplam 22 işlem listelenmektedir. 12 Mart'ta açılan başka bir periyodik işlem raporu daha var; bu toplam 23 işlem ve sadece iki alım işlemi. Loeffler'in satışların raporladığı birçok hisse senedi son piyasa çöküşünde değerlerini kaybetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ