Hayes, belirli bir senaryo gerçekleşirse Ethereum fiyatının 5.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Eski BitMEX CEO

Hayes, belirli bir senaryo gerçekleşirse Ethereum fiyatının 5.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Eski BitMEX patronu, merkezi olmayan finans sektörünün mevcut finansal altyapıya uygun bir alternatif olduğuna inanıyor.

BitMEX'in kurucu ortağı ve eski CEO'su Arthur Hayes, ikinci en büyük dijital varlığın  Ethereum fiyatının nasıl yükselebileceğine dair görüşler paylaştı. Hayes, görüşlerini yakın tarihli bir blog yazısı aracılığıyla paylaştı ve Ethereum fiyatının Birleştirme sonrası 5.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Ancak bunun ancak ağın hisse kanıtına geçişinin başarılı olması gerektiği ve ABD Fed'in artık oranları agresif bir şekilde artırmaması durumunda gerçekleşeceğini de sözlerine ekledi.

Hayes, Ethereum'un Fed pivotu olmadan hala 3.500 dolar seviyesini geri alması gerektiğini söyledi. Eski BitMEX CEO'su, birleşmenin henüz piyasa tarafından fiyatlandırılmadığı konusunda Vitalik Buterin (Ethereum CEO'su) ile benzer görüşleri paylaştı. Hayes, etkinliğin "söylentiyi al, haberi sat" türünde olmayacağından emin olduğunu söyledi.

Ağ planlarını değiştirmezse, birleşme planlandığı gibi 19 Eylül 2022'de gerçekleşecek. Talepteki artışa rağmen, birleşmenin ardından Ethereum muhtemelen daha kıt hale gelecek. Birleşme ayrıca Ethereum'un deflasyonist olmasına neden olacak. Merkezi olmayan finans uygulamalarının  dApps artan popülaritesi de deflasyon oranının yükselmeye devam etmesine neden olacaktır.

Şu anda, Ethereum dünya çapındaki en iyi dApp'lerin çoğuna güç veriyor. 2020'den önce Hayes, Ethereum'un güçlü bir eleştirmeniydi. 2018'de dijital varlığın fiyatındaki çift haneli düşüşü doğru bir şekilde tahmin etti. Ancak, 2020'den sonra bir Ethereum savunucusu oldu. Eski BitMEX CEO'su, merkezi olmayan finansın mevcut finansal sistemden daha uygun olduğuna inanıyor.

Hayes ayrıca, Ethereum'un hisse kanıtı ağına geçişi başarılı olmazsa ve Fed'in agresif oran artışları azalmazsa, Ethereum'un "karanlık çağlara" döneceğini tahmin ediyor. Veriler, ikinci önde gelen dijital varlığın son 24 saatte yüzde 1,89 kazandıktan sonra 1,661 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Ancak, tüm zamanların en yüksek fiyatının yüzde 65,93'ünü koruyor.

Madenciler Ethereum'un PoS Başarısını Mahvedebilir

Hayes ayrıca Ethereum madencilerinin, ağın PoS anahtarı için başarı şansını mahvedebilecek bir grup Ethereum ağ paydaşı olduğunu söyledi. Ethereum PoS anahtarını tamamladığında, madencilerin ekipman ve tesislerinin pratikte değersiz olacağını ve gelirlerinin sıfıra düşeceğini belirtiyor.

Tek seçenekleri, şu anda Ethereum'un iş kanıtı  PoW üzerinde sahip oldukları benzer marjinal geliri sunabilecek, benim için değeri olan bir zincir bulmaktır. Ancak Hayes, Ethereum ile benzer bir piyasa değerine sahip başka bir PoW blok zinciri olmadığı için bunun mümkün olup olmayacağından şüphe duyduğunu söyledi.

Ayrıca, Çin Ethereum madencilik topluluğunun zaten Ethereum ağını çatallamayı ve PoW'a dayalı bir Ethereum zinciri oluşturmayı planladığını iddia ediyor. Buterin, geçen hafta, mevcut Ethereum madencilerinin, hala geçerli bir PoW blok zinciri olduğu için Ethereum klasik blok zincirinde madenciler olabileceğini öne sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ