Eski Bitcoin Çekirdek geliştiricisi Peter Todd, onu tecavüzcü olmakla suçlayan bir kriptografa karşı bir iftira davası açtı.

Eski BTC Geliştiricisi Hakaret Davası Açtı

Eski Bitcoin Çekirdek geliştiricisi Peter Todd, onu tecavüzcü olmakla suçlayan bir kriptografa karşı bir iftira davası açtı.

Eski bir Bitcoin Core geliştiricisi olan Peter Todd, Todd'u Şubat 2019'da yayınlanan bir tweet'te tecavüzcü olmakla suçlayan kriptograf Isis Lovecruft'a karşı bir hakaret davası açtı.

Şubat 2019'da Lovecruft, Peter Todd ve diğer iki kriptografı “tecavüzcü” olarak nitelendiren bir tweet attı.

Todd'un Nisan 2019'da bir hakaret davası açmasını takip eden davalarda Lovecruft, Todd'un 2014'teki konferanslar ve toplantılar sırasında kendilerine “açık, sözlü ilerlemeler” yaptığını iddia etti.

Lovecruft ayrıca, 'Jane Doe' olarak adlandırılan anonim bir kadının Todd tarafından tecavüze uğradığını iddia ettiği bir Sinyal mesajı alışverişinin ekran görüntülerini içeren bir sergi açtı.

Todd ve Lovecruft arasındaki anlaşma şartları 3 Haziran'da kabul edildi ve nihai yazılı anlaşma 10 Haziran'da yapıldı.

Lovecruft’un yasal masraflar için Gofundme kampanyasına yaptığı yasal savunması tarafından yayınlanan bir göreve göre, anlaşmanın bir parçası olarak Todd, dava ile ilgili eylemleriyle ilgili olarak “davada tanımlanan veya atıfta bulunulan üçüncü taraflara karşı yasal işlem yapmamayı kabul etti”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ