Eski ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı Christopher Giancarlo, Dijital Dolar Projesi için teknik raporu yayınladı.

Eski CFTC Başkanı ABD

Eski ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı Christopher Giancarlo, Dijital Dolar Projesi için teknik raporu yayınladı.

Eski ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu başkanı Christopher Giancarlo, ABD CBDC için bir teknik inceleme yayımladı.

Dijital Dolar Projesi, ABD merkez bankası dijital para biriminin keşfini ilerletmeyi amaçlıyor.

Eski CFTC başkanı tarafından yayınlanan tanıtım belgesi, ABD dolarını dijitalleştirmenin faydalarını açıklıyor ve ABD'yi CBDC'lerle ilgili bir emsal teşkil etmeye çağırıyor.

Teknik incelemeye göre, Dijital Dolar Projesi, bir ABD dijital dolarını bir dizi kullanım vakası boyunca denemeyi, ABD'nin şimdi başlaması için kritik ve ihtiyatlı bir girişim olarak görüyor.

Eski CFTC başkanı Christopher Giancarlo, tarih boyunca ABD'nin gelecek nesiller için yenilik ve yapı yapılarında lider olduğunu belirtti.

Teknik incelemede, değerli şeylerin dijitalleşmesinin tokenize, programlanabilir ve merkezsizleşmesine izin veren yeni bir teknoloji çağının ortaya çıktığını kaydetti.

ABD'nin CBDC'sini keşfederek bu yeni dijital yenilik dalgasında liderlik rolü üstlenmesi gerektiğine inanıyor.

Teknik inceleme, ABD'nin CBCD'sini araştırma, geliştirme ve pilot uygulamada daha aktif hale gelmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ