CFTC başkanı olarak hem Bitcoin hem de Ethereumun menkul kıymet olmadığına karar veren Chris Giancarlo, XRP için de aynı şeyi savundu.

Eski CFTC Başkanı “XRP Bir Menkul Kıymet Değil”

CFTC başkanı olarak hem Bitcoin hem de Ethereumun menkul kıymet olmadığına karar veren Chris Giancarlo, XRP için de aynı şeyi savundu. Ancak şu anda Ripple'ye danışmanlık yapan ve bu tür iddiaların tarafsızlığını sorgulayan bir hukuk bürosunda yer alıyor.

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Chris Giancarlo, 17 Haziran'da XRP'nin Howey Testine göre menkul kıymet olarak kabul edilecek kriterleri karşılamadığını savunan bir görüş yayınladı.

Giancarlo CFTC'yi Nisan 2019'da terk etti ve artık bu tür kararları vermekle yükümlü değil. Belki daha da şüpheli, şimdi finansal olarak XRP tokenlerinin en büyük sahibi olan Ripple ile bağlantılı.

Giancarlo'nun raporu, Howey testinin üç yönlü yaklaşımını XRP'ye değerlendirmek için uygular. Bir menkul kıymet olarak nitelendirmek için, bir token “(1) ortak bir işletme, (2) kâr beklentisi, (3) yalnızca destekleyicinin veya bir üçüncü tarafın çabalarından” bir yatırımı temsil etmelidir.

Ripple’ın XRP zulası ve ağın ademi merkeziyet düzeyi hakkında uzun süredir devam eden endişeleri reddetmeye devam etmeden önce XRP'nin üç kriterden hiçbirini karşılamadığı sonucuna varıyor.

Raporun hemen altında, dipnot, Giancarlo'nun kıdemli bir danışman olarak çalıştığı Willkie Farr & Gallagher'ın da Ripple'a belirli konularda danışmanlık verdiğini belirtiyor. Ayrıca Ripple, raporun hazırlanmasında “olgusal bilgiler” sağlamıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ