Eski CFTC başkanı Christopher Giancarlo, CFTC'nin Bitcoin ve kripto için piyasaları düzenleme deneyimine sahip tek ABD düzenleyici kurumu olduğunu savundu.

Eski CFTC başkanı Christopher Giancarlo, CFTC'nin Bitcoin ve kripto için piyasaları düzenleme deneyimine sahip tek ABD düzenleyici kurumu olduğunu savundu.

SEC Yetkili Değil

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para endüstrisinin gözetim kapsamını genişletirken, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile bir komisyon üyesi, kripto düzenlemesinin SEC'in yetki alanına girmediğini savundu.

CFTC komiseri Brian Quintenz Çarşamba günü Twitter'da Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin SEC yerine CFTC tarafından düzenlenmesi gerektiğini ilan etti.

Quintenz, kripto para birimlerinin emtia olduğunu ve bu nedenle SEC tarafından düzenlenen menkul kıymetlerin aksine CFTC'nin yetki alanına girdiğini vurguladı.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Quintenz'in sözleri, eski CFTC başkanı Christopher Giancarlo'nun Twitter'da benzer bir açıklama yapmasından yaklaşık yarım saat sonra geldi ve CFTC'nin Bitcoin ve kripto için piyasaları düzenleme deneyimine sahip tek ABD düzenleyici kurumu olduğunu savundu.

Giancarlo, “Biden Yönetimi mantıklı kripto para düzenlemesi konusunda ciddiyse, bir CFTC başkanı ataması gerekiyor” dedi.

ABD Temsilciler Meclisi'nde daimi bir komite olan ABD Tarım Meclisi Komitesi, daha sonra Quintenz'in açıklamasını destekledi. Komitenin resmi Twitter hesabı, kriptonun "SEC'den daha büyük" olduğunu ve Kongre'nin "dijital ekonomide yatırımcıları ve yeniliği korumak için yolun kurallarını yazması gerektiğini" savundu.

Yeni açıklamalar, görünüşe göre, SEC başkanı Gary Gensler'in, merkezi olmayan borsalarla düzenleyici kapsamı genişletmek için kripto endüstrisinin düzenleyici gözetiminin artırılması çağrısında bulunan son sözlerine yanıt olarak geldi. Gensler, daha önce Bitcoin ve Ether (ETH) gibi büyük kripto para birimlerinin menkul kıymet olmadığını doğruladığı için, SEC'in kapsamına ne tür dijital varlıkların girmesi gerektiği konusunda çok fazla tartışma olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ