Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) komiseri Mark Wetjen, kripto türevleri borsası LedgerX'in en büyük yatırımcılarından biri olan Miami International Holding'e (MIH) katıldı.

Eski CFTC Komiseri Büyük LedgerX Hissedarı MIH’e Katıldı

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) komiseri Mark Wetjen, kripto türevleri borsası LedgerX'in en büyük yatırımcılarından biri olan Miami International Holding'e (MIH) katıldı.

MIH'de Wetjen, MIH'nin bir yan kuruluşu olan Miami International Futures Exchange'in CEO'su olarak hizmet vermekte. MIH'deki diğer pozisyonlar arasında Pazartesi günkü basın açıklamasında vadeli işlemlerin ve yenilikçi ürünlerin yönetici başkan yardımcısı ve idari düzenleme görevlisi bulunmakta.

MIH genel başkan yardımcısı ve genel danışman Barbara Comly yaptığı açıklamada, "Mark'ın stratejik ve vizyoner yaklaşımı ve yenilikçi yatırım ürünleri konusundaki bilgi zenginliği, yeni varlık sınıfı tekliflerinin genişlemesini destekleyecektir." ifadesini kullanıyor.

Wetjen, eski ABD Başkanı Barack Obama tarafından atandıktan sonra 2011-2015 yılları arasında CFTC komiseriydi ve ardından Depozituar Trust and Clearing Corporation'ın genel müdürlüğünü yaptı.

Eski komisyon üyesi aynı zamanda LedgerX'in ana şirketi olan Ledger Holdings Inc.'in yönetim kurulu üyesidir. 2015 yılında saflarına eklenmiştir. MIH'den iki temsilci Ledger Holding Inc. yönetim kurulunda iki sandalye daha işgal etmektedir.

Kurul yakın zamanda borsadaki üç kurucunun iki tanesini Paul ve Juthica Chou'nun daha önce de belirtildiği gibi şirket içinde kaos yaratan ani bir kararla işten çıkarmıştı.

 O tarihte MIH, LedgerX'in yönetim kurulu üyelerinden biri tarafından, iki kurucunun görevine götüren etik olmayan süreçlere katılmakla suçlandı. LedgerX o zamandan beri üçüncü kurucusu Zach Dexter'ı yeni CEO'su olarak atadı ve ayrıca MIH'den ve mevcut bir diğer yatırımcı Dijital Finans Grubundan 4 milyon dolarlık finansman sağladığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ