Motus Capital, büyüme ve gelir odaklı kripto yatırımı yapacak üç eski Citi personeline sahiptir.

Motus Capital, büyüme ve gelir odaklı kripto yatırımı yapacak üç eski Citi personeline sahiptir. Üç eski Citi yöneticisi, müşterilerin dijital varlıklara bahis oynamasına yardımcı olmak için kripto odaklı bir yatırım şirketi kurdu.

Motus Capital Management, Alex Kriete, Greg Girasole ve Frank Cavallo tarafından yönetilmektedir. Kriete ve Girasole daha önce Citi'nin dijital varlık grubunun eş başkanlarıyken Cavallo, bankanın yaklaşık 8 milyar dolarlık varlığını yöneten bir direktör ve yatırım danışmanıydı.

Firma CoinDesk'e “Müşterilerimizin istediği çözümleri oluşturma hedefimizi kripto alanındaki uzmanlığımızla birleştirmek için geleneksel finanstan Motus'u oluşturmak için ayrıldık” dedi.

Motus, daha büyük yatırım fonlarının likidite amacıyla daha küçük piyasa değeri belirteçleri satın alamadığı, 100 milyon doların altındaki fonların “istediğimiz korkuluklardan yoksun olabileceği ve ekonomik olarak ana teşviklerinin şu şekilde olabileceği pazarın büyüme segmentinde bir fırsat görüyor. varlıkları toplamak, "dedi Cavallo.

"Hem uygun güvene dayalı kontrolleri teşvik etmek hem de fona hak kazandırmak için kendimize yeterince dış görünüm koyarak, takas yapmamaya ve bunun yerine çıkarları hizalamaya karar verdik." Cavallo, Motus'un büyüme fonu için CoinDesk'e, belirlenen mevcut fırsat setine göre yaklaşık 100 milyon dolar büyüklüğünde olmasını istediğini söyledi.

Gelir odaklı bir strateji için Motus, dijital varlıkları finanse etmek ile geleneksel finans arasında bir “uyumsuzluk” görüyor. “Küresel bankaların o kadar çok nakdi var ki mevduat için sıfır veya daha az ödüyorlar. Bu arada, stablecoin piyasa değeri 2021'den bu yana beş katına çıktı ve yatırımcılar dolar veya dolar sabitli varlıklar için hala tek ila çift haneli getiriler talep ediyor.” Böylece, bir fırsat ortaya çıkıyor.

Hem büyüme hem de gelir fonları nitelikli alıcılarla sınırlıdır. Blockworks ilk olarak Motus'un Perşembe günü lansmanını bildirirken, Motus Cuma öğleden sonra Bloomberg tarafından bildirilen 100 milyon dolarlık rakamı doğruladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ