Melek yatırımcı, mühendis ve bilim adamı Balaji Srinivasan, muhtemelen tüm blockchain küre yorumcuları için COVID-19 pandemisinin en derin analizini paylaşıyor.

Eski Coinbase CTO’su: COVID-19 Merkezileştirilmiş Devletleri Sonlandırıyor

Melek yatırımcı, mühendis ve bilim adamı Balaji Srinivasan, muhtemelen tüm blockchain küre yorumcuları için COVID-19 pandemisinin en derin analizini paylaşıyor.

Balaji Srinivasan, modern merkezileşmiş devletlerin olağan anlamda koronavirüs pandemisinin zorluklarıyla tam olarak baş edemeyeceğini kabul ediyor. Bu nedenle, tamamen yeni bir aktör sınıfı öne çıkmalıdır.

Merkezi Olmayan Yanıt Çağrısı

Srinivasan, evde kalmak için verilen emirleri ve Kaliforniya için diğer kısıtlayıcı önlemleri gevşetme olasılıklarını tartışırken, bunun için sadece bir argüman olduğunu vurguladı:

Ne yazık ki, koronavirüs tedavisinden alınan olumlu istatistiklerle ilgisi yoktur. Srinivasan'a göre, kilitlenmeden kaynaklanan muazzam ekonomik sonuç, vatandaşlarının sağlığını korumakla hiçbir ilgisi yok. Devlet yetersizliğini kanıtladı ve her türlü kısıtlamayla bile pandemiklerle mücadele için etkili bir plan hazırlayamadı.

İşte bu yüzden bu misyonun varlıklara ve yerel topluluklara gitmesi gerekiyor. Özel tarama parametreleri ve yeşil bölgeler içeren topluluk güdümlü bir tepki, hastalığı durdurmakla daha iyi sonuç verebilir.

Yetersiz Devletler, Merkezi Devletler

Srinivasan, gücün federal makamlardan devletlere geçtiğini belirtti. Bu, ademi merkeziyetin tek ilk aşamasıdır. Önümüzdeki birkaç aşamada, kaldıraçlar yerel topluluklara ve özel şirketlere gidebilir. Bu, koronavirüs pandemisinin tetiklediği en büyük devrimci sosyal izolasyondur virüs bir kavram olarak merkezi devletleri kırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ