Eski FTX Yöneticisi Ryan Salame Cezai Suçlamaları Kabul Etti

Eski FTX Yöneticisi Ryan Salame Cezai Suçlamaları Kabul Etti

Eski FTX Digital Markets eş CEO'su Ryan Salame'nin, kurucu ortaklar Gary Wang ve Nishad Singh'in yanı sıra Alameda Research CEO'su Caroline Ellison da dahil olmak üzere kripto borsasıyla ilişkili diğer yöneticilerin benzer hareketleriyle uyumlu bir kararla, cezai suçlamaları kabul etmeyi seçtiği bildirildi. Bu gelişme, Adalet Bakanlığı'nın, kurucu ortak ve CEO Sam Bankman-Fried'in tutuklanması da dahil olmak üzere önemli yasal zorluklarla karşılaşan FTX'e yönelik soruşturmasını sürdürdüğü sırada geldi.

Ryan Salame'nin Suçunu İtiraf Etmesi

Savcılarla yapılan kapsamlı müzakerelerin ardından Ryan Salame'nin New York'taki Manhattan federal mahkemesinde suçunu kabul etmesi bekleniyor. Bu karar, olası bir savunma anlaşmasına ilişkin tartışmaların ardından geldi ve Salame'nin mahkemeye çıkması Perşembe öğleden sonra için planlandı. İtiraf, FTX ve liderliğini çevreleyen devam eden yasal incelemeyi yansıtıyor.

FTX için Yasal Sorunlar

Bir zamanlar kripto borsası alanında önde gelen bir oyuncu olan FTX, çeşitli yasal sorunlarla gölgelendi. CEO Sam Bankman-Fried, tel dolandırıcılığı, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama komplosu da dahil olmak üzere bir düzine suçlamayla karşı karşıya. Bu suçlamaları kabul etmemesine rağmen Bankman-Fried'in duruşması 2 Ekim'de görülecek. Ayrıca FTX, 8 milyar dolarlık müşteri fonu açığı nedeniyle Kasım ayında iflas başvurusunda bulunarak önemli bir kurumsal başarısızlığa işaret etti.

Kilit Tanıkların İşbirliği

Kurucu ortaklar Gary Wang ve Nishad Singh ile Caroline Ellison'ın Sam Bankman-Fried aleyhindeki ceza davasında tanık olarak görev yapmaları bekleniyor. Soruşturmada savcılarla işbirliği yaparak borsanın operasyonları hakkında değerli bilgiler veriyorlar.

Salame'nin Yasal Zorlukları

Ryan Salame Temmuz ayında, Cumhuriyetçi kampanyalara 23 milyon doların üzerinde bağış yapıldığına dair raporlarla birlikte, kampanya finansmanı ihlallerine ilişkin ayrı yasal zorluklarla karşılaştı. Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) Nisan ayında Salame'nin konutuna bir baskın düzenlediği bildirildi. Bankman-Fried hakkındaki kampanya finansmanı suçlaması Ağustos ayında düşürülmüş olsa da, Salame'nin suçunu kabul etmesi FTX ile ilgili devam eden yasal destanda önemli bir gelişmeye işaret ediyor.

Özetle, eski FTX yöneticisi Ryan Salame'nin cezai suçlamaları kabul etme kararı, kripto borsasını çevreleyen yasal sorunlara bir başka karmaşıklık katmanı daha ekliyor. Devam eden davalar ve soruşturmalarla birlikte, Adalet Bakanlığı FTX'in operasyonlarını ve liderliğini araştırmaya devam ederken FTX'in geleceği belirsizliğini koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ