Eski Finans Bakanı Subhash Chandra Garg, hükümetin kripto para birimlerini yasaklamaması, bunun yerine onları düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Eski Hindistan Finans Bakanı, Hükümeti Kriptoları Yasaklamak Yerine Düzenlemeye Çağırdı

Eski Finans Bakanı Subhash Chandra Garg, hükümetin kripto para birimlerini yasaklamaması, bunun yerine onları düzenlemesi gerektiğini söyledi.

PTI raporuna göre, Hindistan'ın kripto para birimi tasarısını hazırlayan komiteye başkanlık eden Subhash Chandra Garg Perşembe günü, endüstri kuruluşu Assocham tarafından düzenlenen sanal bir etkinlikte, Hindistan hükümetinin kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenlemesi gerektiğini söyledi. Garg "Kripto para birimlerini nasıl düzenleyeceğimiz konusunda hala tam bir netliğe ve anlayışa sahip olduğumuzu sanmıyorum ... Kripto para birimlerini düzenleyin, kontrol edin, ancak kripto varlıklarına izin verin, kripto hizmetlerini teşvik edin," dedi.

Eski Finans Bakanı, kripto varlıkların yasaklanmaması gerektiğine inanıyor

Temmuz 2019'da hükümet görevinden istifa eden eski finans sekreteri, "Kripto Para Biriminin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Yasası , 2019" başlıklı kripto para birimi tasarısını hazırlayan bakanlıklar arası komiteye (IMC) başkanlık etti. Bununla birlikte, bu yılın başlarında Subhash Garg, kripto yasasını hazırlarken kripto para birimlerinin Hindistan'ın ulusal para birimiyle rekabet ettiğini ve o sırada kripto varlıklarının öne çıkmadığını söyledi. Şimdi, kripto para birimlerinin yasaklanmaması gerektiğine inanıyor. Hindistan hükümetinin kripto para birimlerine kapsamlı bir yasak koymayı planladığı bildirildi.

Hindistan hükümeti bir kripto yasa tasarısı sunmayı planlıyor

Daha önce bildirildiği gibi, Hindistan hükümeti kripto tasarısını parlamentonun Bütçe oturumunda tanıtmayı planlamıştı.Ancak böyle bir yasa tasarısı sunulmadı. Hindistan Maliye Bakanı ve Devlet Bakanı kripto yasa tasarısıyla ilgili bazı soruları yanıtladı. Ancak hükümet, tasarının ne zaman tanıtılacağına dair yeni bir plan açıklamadı. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin kripto para birimini tamamen yasaklayamayacağını  söyledi. Geçen yılın başlarında, Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası tarafından uygulanan kripto yasağını kaldırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ