Code4Future konferansı sırasında, İtalya Roma'da Talent Garden'da düzenlenen açık yenilik kavramına adanmış ilk etkinlikte, şu anda Aspen Institute Italia'nın başkanı eski Ekonomi ve Maliye Bakanı Giulio Tremonti görüşlerini dile getirdi.

Eski İtalya Ekonomi Bakanı: "Eski Paralardan Yeni Paralara Geçiyoruz"

Code4Future konferansı sırasında, İtalya Roma'da Talent Garden'da düzenlenen açık yenilik kavramına adanmış ilk etkinlikte, şu anda Aspen Institute Italia'nın başkanı eski Ekonomi ve Maliye Bakanı Giulio Tremonti ödemeler ve kripto para birimlerinin ortaya çıkışı ve dijitalin geleceğine ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

Finans Teknolojisi Sektörünün Sunduğu Fırsatlar

Code4Future etkinliğinin ilk günü olan 8 Kasım'da Tremonti yuvarlak masa tartışmalarında yer aldı; bu sırada finans teknolojisi sektörünün sunduğu fırsatların hem iş mantığını hem de geleneksel bankaların rolünü değiştirdiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bankalar finans teknolojisi faaliyetleri nedeniyle takip altına alınabilir. Geleneksel bankalarla yeni dijital endüstriler arasında bir ittifak esas olmalı. Yeni teknikler içeren ancak eski değerleri koruyan bir yapı. ”

Kullanıcıların birkaç yıldan beri gerilemekte olan geleneksel bankacılık sistemine vermeleri gereken güven düzeyini çevreleyen konular da ele alındı. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Bu güveni nasıl geri kazanabiliriz? Buradaki düşünce, bankalarınkinden farklı bir tarih yazmak için yeniyi eskiyle bütünleştirmek olmalı. Merkezi bedenlere güven fikri çok uzun zamandır realitemizde var olmuştur. Goethe tarafından bildirildiği üzere Weimar Cumhuriyeti'nin notlarına yazılanları bir düşünün: “bana güven, bana inan.”

Libra Projesi

Eski Bakan daha sonra Facebook’un Libra projesi ve eski ve yeni para birimleri arasındaki ilişki hakkındaki görüşlerini de dile getiriyor. Ona göre Libra, oyunun kurallarını ve kullanıcıların parayı düşünme ve kullanma şeklini sonsuza dek değiştirecek:

“Eski paralardan yeni paralara geçiş olacak. Bunun olacağına inanıyorum, ama ne zaman olacağını söyleyemem. Çocuklarınızın para biriminin farklı bir şekilde yaratılacağı bir dünya göreceğini düşünüyorum. ”

İlk defa, mutlaka bir devlet tarafından dağıtılması gerekmeyen bir para birimini tartışıyoruz ve bu durum, insanların yavaş yavaş egemenliklerinin bir kısmını satmaya başlamasının nedeni:

“Yakın gelecekte vatandaşlar, egemenliklerinin bir kısmını Facebook gibi en iyi oyunculara satacaklar. Çünkü eğer üst düzey bir sistemse, kimliğimizin bir kısmını sağlayarak, doğru şeyi yaptığımıza inanıyoruz, çünkü karşılığında bir şey teklif ediyorlar. Ve onların sahip oldukları gerçek oldu ve sahip olduğunuz yanlış oldu. ”

Tremonti ayrıca Çin’in yakın zamanda gerçekleştireceği bir ulusal kripto para biriminin başlatılması haberi hakkında yorum yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“Dünya, Amerika Birleşik Devletleri ile Çin'in dijital çaresizliği arasında bölünüyor. Çin sistemi tamamen mutlak kontrol ile ilgilidir. Bunun bir kontrol tekniği olduğuna inanıyorum, finansal bir teknik değil. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ