Bitcoin'in Türkiye ve Çin'de düzenleyici baskılarla karşı karşıya kalmasıyla, yatırımcılar ABD'deki kripto para birimine daha fazla yatırım sınırlaması getirilip getirilmeyeceği konusunda endişe duyuyorlar.

Eski Kongre Üyesinden Çok Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları

Bitcoin'in Türkiye ve Çin'de düzenleyici baskılarla karşı karşıya kalmasıyla, yatırımcılar ABD'deki kripto para birimine daha fazla yatırım sınırlaması getirilip getirilmeyeceği konusunda endişe duyuyorlar. Özellikle de yeni atanan SEC Başkanı Gary Gensler, yeni düzenlemelerin uygulanacağını duyurdu.

Bitcoin ve yasal düzenleme

Konuyla ilgili olara Eski Kongre Üyesi Ron Paul, Bitcoin'in bir para biçimi olduğunu ve paranın düzenlenmemesi gerektiğini söyledi ve şu vurguyu yaptı:

"Şu anda, altın alıp satarsanız, vergilendiriyorsunuz, bunu yapabilirler. Bitcoin'de kar elde ederseniz, vergilendirilen insanlar hakkında hikayeler okursunuz. Parayı vergilendiremezsiniz, ödemiyorsunuz çünkü."

Paul, Kitco News'in baş editörü Michelle Makori'ye verdiği demeçte, bir yıl önce bir dolar satın aldıysanız ve %10 düştüyse, dolarınız değer kaybettiği için zararı kabul edemezsiniz" diyor.

Paul, hükümetlerin her zaman alternatif para biçimlerini bastırmaya çalışacaklarını belirtti. Ancak devletin müdahale etmesi yerine en iyisinin ne olduğuna serbest piyasaların karar vermesine izin vermek önemlidir.

"Seçme özgürlüğünün yasallaştırılması konusunu daha çok tartışacağım ve kararı hükümet değil, halk vermeli" diyen Rol Paul kararın insanların kendisine bırakılması gerektiğini ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ