MakerDAO projesinin eski bir teknik ortağı olan Nikolai Mushegian, Carnegie Mellon Üniversitesi'ne (CMU) 3.200 MKR tokenı (şu anda yaklaşık 1.38 milyon $) bağışladı.

Eski MakerDAO Destekçisi Nikolai Mushegian, DeFi Araştırması İçin Carnegie Mellon Üniversitesi

Mushegian, bağışının amacının merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri ve merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için bir araştırma programı oluşturmak olduğunu söyledi. Fonlar, yüksek lisans ve doktora araştırmalarının sponsorluğunda kullanılacak. Araştırma gündeminin ve somut bir eylem planının önümüzdeki birkaç hafta içinde yayınlanması bekleniyor.

Mushegian, bağışın arkasındaki neden üzerine, “Bu alandaki bazı büyük oyunculardan ve ayrıca mevcut bankalardan ve teknoloji devlerinden artan işten çıkarma davranışı konusunda çok endişeliyim” diyor.

Ekonominin Omurgası

Mushegian, DeFi sistemlerinin sonunda ekonominin finansal omurgasının yerini alacağına inanıyor. 

Bu amaçla, Google'ın eski bir yazılım mühendisi olan Mushegian, önümüzdeki 1-3 yıl içinde CMU'ya bağışlanmak üzere başka bir 6.800 MKR tokenını (şu anda yaklaşık 3 milyon dolar değerinde) "gayri resmi olarak" taahhüt ediyor. Şu anda bir MKR tokenı şu anda yaklaşık 432 $ değerde.

Mushegian'ın web sitesindeki bilgilere göre, Dai stablecoin sistemi için orijinal sözleşme sistemi spesifikasyonunun ana mekaniğini belirledi. O zamandan beri Dai tamamlandı, resmi olarak önemli kanıt kapsamı ile belirtildi, tamamen belgelendi ve diyagramlandı ve konuşlandırıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ