Eski Nasdaq CEO'su Robert Greifeld görev yaptığı süre içerisinde kendisinin sinirlerini en çok düzenleyicilerin yavaşlığının bozduğunu belirtiyor.

Eski Nasdaq CEO

Eski Nasdaq CEO'su Robert Greifeld görev yaptığı süre içerisinde kendisinin sinirlerini en çok düzenleyicilerin yavaşlığının bozduğunu belirtiyor.

Greifeld’e göre regülatörler buzul çağında yaşıyorlar. Bu yavaşlıkla yeni gelişen teknolojilerin önünde regülatörlerin bir engel gibi durduklarını belirten Greifeld Wall Street’in e-ticarette daha hızlı hareket etmek istediğini ancak çoğunluklar düzenleyicilerin yavaş olması nedeniyle bazı noktalarda işlerinin aksadıklarını ifade ediyor.

Çağın Gerisinde Kalma

The Scoop podcast’in katılan Greifeld, 2006’da Nasdaq’da ilk kez dümene geçtiğinde, düzenleyicilerin faaliyetleriyle ilgili olarak çok yavaş davranmalarından dolayı etkilendiğini vurguluyor. Greifeld, “Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu o kadar güzel çalışıyordu ki onların dahi hızına ulaşmaları mümkün değildi” ifadesini kullanıyor.

Greifeld, e-ticaretin ve internetin ortaya çıkmasıyla işlem hızının önemli ölçüde arttığı bir dönemde Nasdaq'ta çalışmış bir isin. Eski SEC başkanı William Donaldson ilginç bir ifadeyle isimlendiriyor. Donaldson New York Borsası'nın geleneksel ihtişamını sürdürme sözü verdiğinde Greifeld  Donaldson için "geçmişte yaşıyor" ifadesini kullanmıştı.

SEC Hayal Kırıklığı

Wall Street’te yer alan ağır topların SEC ile uğraşmasının beraberinde getirdiği hayal kırıklığı birçok kripto para birimi firması tarafından da hissediliyor.

SEC bu yılın başlarında reddedilene kadar varlık yöneticileri Bitwise ve VanEck tarafından sunulan bitcoin ETF’leri ile ilgili olarak defalarca erteleme kararı vermişti.

Kripto para birimleri etrafındaki düzenleyici belirsizlik örneğin Coinbase ve Kraken gibi borsaların hangi dijital varlıkların menkul kıymetler olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirleyen bir derecelendirme yapmasına neden olmuş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ