Çin Halk Bankası'nın eski Başkanı Xiaochuan Zhou, Çin'in dijital yuanı perakende ödemeleri yapmak için kullanacağına inanıyor.

Eski PBoC Başkanı Çin

Çin Halk Bankası'nın eski Başkanı Xiaochuan Zhou, Çin'in dijital Yuanı perakende ödemeleri yapmak için kullanacağına inanıyor.

Zhuhai'deki Caixin Hengqin Forumunda konuşan Çin Halk Bankası (PBoC)’nin eski patronu Xiaochuan Zhou, uluslararası dijital para birimleri için iki hedef olduğunu söyledi. Birincisi, ülkedeki perakende ticarette dijital ödemelerin kullanımı ve ikincisi de uluslararası finans kurumları için sınır ötesi ödemelerde kullanımı.

“Para Birimi Ulusal Egemenliğin Bir Simgesi”

Eski başkan ayrıca bir para biriminin ulusal egemenliğin bir simgesi olduğunu da ifade ediyor. Yetkili, gelişmiş ülkelerin merkez bankalarının yanlış yöne giderlerse teknolojinin yönünü seçmekte çok dikkatli olacaklarını aksi takdirde kayıpların çok büyük olacağını ve hatta bir güven krizinin ortaya çıkabileceğini ifade ediyor.

Çin Kripto İşlemlerinde Baskı Kurmaya Devam Ediyor.

Daha önce de belirtildiği üzere, PBoC ülkedeki kripto ile ilgili işletmeler üzerinde bir baskı olduğunu duyurdu. Kripto borsalarındaki baskı da önde gelen kripto para biriminin fiyatındaki düşüşüne denk geldi. Cnledger, merkez bankasının tüm kripto işlerine karşı katı önlemler alması gerektiğini açıkladıktan sonra 173 Çin kripto para alım satım ve token oluşturma platformunu kapattığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ