Çin Halk Bankası'nın eski başkan yardımcısı, Çin'in merkezi dijital para biriminin arka uç mimari gelişimini tamamladığını açıkladı.

Eski PBoC yetkilisi, Digital Yuan’da Önemli Gelişmeyi Açıkladı

Çin Halk Bankası'nın eski başkan yardımcısı, Çin'in merkezi dijital para biriminin arka uç mimari gelişimini tamamladığını açıkladı.

Çin Halk Bankası Sosyal Güvenlik Fonu Ulusal Konseyi Fonu eski başkan yardımcısı Wang Zhongmin, Çin'in merkez bankası geri dijital para biriminin arka uç mimari gelişimini tamamladığını açıkladı.

Eski üst düzey PBoC yetkilisi Wang, Tencent Fintech Araştırma Enstitüsü ve Pekin'deki Fintech 50 Forumu tarafından düzenlenen çevrimiçi 2020 Fintech Forumu'nda gelişmeyi duyurdu.

Çin şu anda dört çok ülkedeki dijital yuanını birkaç çok uluslu şirketle işbirliği yaparak test ediyor.

Halihazırda var olan ve geliştirilmekte olan çok sayıda kripto para birimi ile Çin, bu para birimlerinin merkezi dijital para birimleriyle birlikte varolabileceği bir ödeme altyapısı oluşturmaya çalışıyor. Eski PBoC yetkilisi böyle bir sistemin daha sağlıklı rekabet ve işbirliği için dijital para alanında bir ortam yaratacağına inanıyor.

 Wang'a göre, devam eden küresel salgın dijital para alanında daha fazla teknoloji devi ile rekabeti artırdı ve hükümetler daha iyi bir dijital ödeme altyapısı oluşturmakla ilgileniyor. Wang ayrıca Facebook'un sosyal medya tabanlı dijital cüzdanları denediği Libra’nın gelişimi hakkında yorum yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ