Ripple'ın danışmanlar kurulunun eski bir üyesi, Biden yönetimi tarafından, bir sonraki Para Birimi Sorumlusu olmak üzere seçilecek.

Eski Ripple Danışmanını Başkan Biden Bu Göreve Getirebilir

Ripple'ın danışmanlar kurulunun eski bir üyesi, Biden yönetimi tarafından, bir sonraki Para Birimi Sorumlusu olmak üzere seçilecek.

Wall Street Journal haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden, Ripple’in danışmanlar kurulu yöneticilerinin eski bir üyesini bir sonraki Para Birimi Muhasebeci olarak seçecek. 

Raporda, Başkan Biden'in eski Hazine Bakanlığı yetkilisi Michael Barr'ı ulusal bankaları denetleyen en üst makama atamasını bekleyen "konuya aşina" içerden kişilerden bahsediliyor. 

Para Birimi Denetçisi pozisyonu, federal bankacılık sistemi yöneticisi olarak hizmet eder ve Para Birimi Denetleyici Ofisi'nin (OCC) baş yetkilisidir.

Resmi karar henüz kesinleşmedi

Para Birimi Denetçisi pozisyonu, en güçlü bankacılık düzenleyicilerinden biri olarak kabul ediliyor. Haberde, "Denetleyici, büyük ABD finans şirketlerinde bulunan yüzlerce banka müfettişini denetler ve bu kişiyi en güçlü banka düzenleyicilerinden biri yapar" deniliyor.

Seçilirse, Michael Barr, eski Coinbase yöneticisi Brian Brooks'un ardından kripto para birimi deneyimine sahip ikinci atanan kişi olacak. İkincisi, Trump yönetiminin vekili Komptrolör'ü olarak sekiz ay sonra geçen hafta istifa etti.

Biden yönetimi, SEC'in başına en olası aday olarak Gary Gensler'ı seçiyor

Joe Biden bugün erken saatlerde Amerika Birleşik Devletleri'nin 46. başkanı olarak yemin etti ve Donald Trump, dört yıl hizmet verdikten sonra Beyaz Saray'dan ayrıldı. 

Yeni yönetim, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanlığı için en olası aday olarak kripto bilgisine sahip Gary Gensler'i seçti. 

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu'nun eski Başkanı, ademi merkeziyetçilik ve finansal dijitalleşmeye karşı, bu rolde bir önceki kişiden daha olumlu olduğu bilinmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ