Blockchain emektarı Valentin Mihov'a göre, başka bir DeFi projesinin potansiyel bir "Rug Pull” için açığı olabilir

Eski Santiment CTO’sundan Kritik Uyarı: ShibaSwap Stake Sözleşmesinde Kritik Tasarım Kusurları Olabilir

Blockchain emektarı Valentin Mihov'a göre, başka bir DeFi projesinin potansiyel bir "Rug Pull” için açığı olabilir

Blockchain geliştiricisi ve zincir üstü veri satıcısı Santiment'in eski baş teknoloji sorumlusu Valentin Mihov, yeni başlatılan köpek temalı borsa ShibaSwap'ın stake sözleşmesinde kritik bir kusur olduğunu açıkladı.

Minimum uygulanabilir bir hata mı?

Mihov, aşırı abartılmış meme tokeni Shiba Inu'ya (SHIB) odaklanan yeni bir merkezi olmayan borsa olan ShibaSwap'ın kod tabanının bazı endişe verici ayrıntılarını paylaştı.

Platform, SHIB paydaşlarına yıllık yüzde 5.000'e varan getiri sunuyor. Bu arada, stake sözleşmesi harici olarak sahip olunan bir adres (EOA) tarafından kontrol ediliyor. Böylece, sahibi borsanın tüm likiditesini boşaltabilir.

Önde gelen merkezi olmayan finansal protokol Yearn.Finance'ın (YFI) çekirdek geliştiricilerinden Banteg (@banteg), bu kusuru "minimum uygulanabilir ShibaSwap rur pull’u" olarak nitelendirdi, çünkü multi-milyon likiditesi Ethereum ağındaki bir hesap tarafından kolayca çalınabilir.

ShibaSwap ekibinin sorunu nasıl azalttığı aşağıda açıklanmıştır

öğleden sonra 2'de UTC, Banteg, ShibaSwap ekibi tarafından kendisine ulaşıldığını bildirdi. Açıklamalarına göre, sözleşmenin kontrolü, bir işleme izin vermek için 9 özel anahtardan 6'sını gerektiren çok imzalı bir hesaba aktarıldı:

ShibaSwap geliştiricileri ulaştı ve sahip rolünü 6/9 çoklu imzaya devretti. Ayrıca bir zaman kilidi dağıtmayı planladıklarını da bildirdiler. Yukarıdaki endişe giderildi.

Ayrıca ekip, token harcamalarını önceden belirlenmiş bir şekilde kontrol eden bir zaman kilitleme mekanizması sunma planlarını paylaştı.

Şu anda ShibaSwap, üst düzey bir blockchain güvenlik sağlayıcısı CertiK tarafından denetleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ