Figure Technologies 103 milyon dolarlık C Serisi fon turunu tamamladı.

Eski SoFi CEO

Tur, firmanın toplam fonunu 225 milyon dolardan fazla ve değerlemesini 1.2 milyar dolara getiriyor.

Figure'in kurucu ortağı ve CEO'su Mike Cagney The Block'a yaıtığı açıklamada “Sadece iki yıl içinde, Figure ABD'deki en büyük dördüncü HELOC [konut sermayesi kredi çizgisi] yaratıcısı olma fikrinden büyüdü” açıklamasını yapıyor.

Eski SoFi CEO'su Mike Cagney tarafından kurulan, blok zinciri ile çalışan finansal hizmetler kuruluşu Figure Technologies, 103 milyon dolarlık bir C Serisi fon turunu tamamladı.

Tur, Perşembe günü The Block ile paylaşılan bir duyuruya göre MUFG Innovation Partners ve diğer yeni ve mevcut yatırımcıların katılımıyla Morgan Creek Digital tarafından yönetildi. Rakam, C serisinin toplam fonunu 225 milyon doların üzerine çıkararak şirketin değerin de 1.2 milyar dolara çıkardığını belirtti.

Yaklaşık iki yıl önce kurulan San Francisco merkezli Figure, yerel blok zinciri ağı olan Provenceent'te ev kredisi sağlayarak, bu kredileri “beş dakika kadar kısa bir süre içinde onaylamayı ve beş gün içinde finansman sağlamayı” vaat ediyor.

Genişleme planları

Yeni sermayenin devreye girmesiyle Figure, ürünlerini, ekibini ve ulaşılabilirliğini genişletmek istiyor. Figure’nin CEO'su Cagney, “Bu yatırım bize hem ABD'de hem de yurtdışında tüketiciler ve finans endüstrisi için borç vermeyi, borçlanmayı ve yatırım yapmayı yeniden sağlamak üzere blok zincirini kullanma misyonumuzu daha da güçlendirmemiz için gereken kaynakları verecek” açıklamasını yapıyor.

Pompliano Gemide

Morgan Creek'in kurucu ortağı ve CEO’su olan Anthony Pompliano da C Serisi'ni yönettikten sonra Figure’nin yönetim kuruluna katıldı.

Pompliano, "Temel yatırım tezlerimizden biri, her hisse senedinin, tahvilin, para biriminin ve emtianın nihayetinde dijitalleştirileceği şeklinde. Şekil cepheden geçişin önünü açmakta ve piyasaları finanse etmek ve borç vermek için radikal bir değişim getirmektedir" ifadelerini kullanıyor.

Figure, şu anda ABD merkezli ipotek firması Caliber Home Loans tarafından da kullanılmakta olan blockchain teknolojisi ve ağı Provenance aracılığıyla “kredi vermeyi” yeniden yaratmayı hedefliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ