Joseph Delong, günler önce SushiSwap'taki teknoloji lideri olarak istifa etti .

 Joseph Delong, günler önce SushiSwap'taki teknoloji lideri olarak istifa etti . Şimdi popüler DEX'teki başarısızlıkları hakkında kısa bir değerlendirme yazdı.

Projeyi rayından çıkaran temel zorluklardan bazıları olarak zayıf iletişim, ekip içindeki çatışmalar ve bireysel çıkarları gösterdi. Bu hafta ortasında, popüler merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap'ın baş teknoloji sorumlusu Joseph Delong görevinden istifa etti. İstifasının temel nedeni olarak projedeki iç kaosu suçladı. Ve şimdi, DEX'in başındayken kendi başarısızlıkları hakkında kısa bir düşünce yazdı ve bir sonraki projesinde daha iyisini yapmaya söz verdi.

Delong, o sırada “şu anda meydana gelen kaosun, DAO'yu radikal bir yapısal dönüşüm olmadan bir zamanlar olduğundan çok daha fazla gölgede bırakacak bir çözümle sonuçlanmasının muhtemel olmadığını” iddia etti.

 SushiSwap CTO'su Joseph Delong Bir İç Anlaşmazlığın Ardından İstifa Etti, SUSHI %20 Arttı

Şimdi, endüstrinin daha popüler DEX'lerinden birinde kendisi için neyin yanlış gittiğine daha fazla ışık tuttu. "Sushi'de Liderlikteki Başarısızlıklarım" başlıklı blog gönderisi, Delong'un bir DEX'in teknoloji lideri olarak karşılaştığı üç ana sorundan bahsediyor. bu çok fazla başarı gördü, ancak aynı zamanda zorlukların da adil bir payıyla karşı karşıya kaldı.

SushiSwap'ta Kavga ve Sorunlu Katkıda Bulunanlar

DEX'teki daha yaygın sorunlardan biri, geliştiriciler arasındaki çekişmeydi. Üç çekirdek geliştirici, Keno, BoringCrypto ve LevX, Delong projeye katıldığında zaten savaşıyordu, yazısında açıklıyor. Kaosu bastırmak için fazladan kod inceleme sorumlulukları üstlendi, ancak bu yeterli değildi.

Geliştirici, "Tekrar yapmak zorunda kalsaydım LevX'in daha erken gitmesine izin verir ve Keno ile BoringCrypto'yu izole ederdim" diyor.

Çatışma, projeyi ilk günlerinde yöneten ve bugünkü başarıya ulaştıran CEO'su Maki'nin ayrılmasıyla örneklendi. Maki, Eylül ortasında ayrıldı ve bu, Delong'un sorunlu geliştiricileri kovma yeteneğini elinden aldığını söyledi.

En büyük başarısızlığı iletişim ya da iletişim eksikliğiydi. "İletişim, başarısızlığım için çok kritik bir bileşendi," diye belirtiyor yansımasında.

Birincisi, projedeki sorunları topluluğa iletmeyi başaramadı ve şimdi pişman olduğunu söylüyor.

İkinci olarak, toplulukla yeterince iletişim kuramadım, bu nedenle, onlarla konuşmam gereken bir sorunla karşılaştığımda artık etkileşimde rahat değildim. Dolayısıyla, geçmişe bakıldığında, ilişkimizi artırmak için toplulukla daha düzenli konuşurdum.

Sonra Twitter kullanımı vardı. Delong, Tesla ile Elon Musk gibi, sosyal medya platformunda fikrini söylediği için SushiSwap topluluğunda kutuplaşan bir figür haline gelmişti. Geriye dönüp bakıldığında, Delong ilk çare olarak Twitter'a dönmekten pişmanlık duyuyor ve bunun yerine "resmi kanallardan yönlendirilmeliydi".

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ