Eski Bakkt CEO'su Senatör Kelly Loeffler'i (R-GA) 24 Ocak'ta yapılan özel, tüm senatörler toplantısından sonra tüm hisse senetlerini devraldığı iddia edilen ikinci ABD'li milletvekili oldu.

EskiBakkt CEO

Eski Bakkt CEO'su Senatör Kelly Loeffler'i (R-GA) 24 Ocak'ta yapılan özel, tüm senatörler toplantısından sonra tüm hisse senetlerini devraldığı iddia edilen ikinci ABD'li milletvekili oldu. Çoğu, bunun içeriden öğrenenlerin ticaretine açık bir örnek olduğunu iddia ediyor.

Trump yönetimi, koronavirüsün, halka açıklanmadan önce küresel pazarları ve günlük hayatı üstleneceğini biliyordu. Bu, 24 Ocak'ta tüm senatörlerin gizli bir toplantısından alınan paket gibi görünüyor.

Gizli Bir Toplantı İçeriden Öğrenilenlerin Suçlamasına Yol Açıyor

24 Ocak'taki tüm senatörler brifingi içeriden öğrenenlerin ticareti hakkında sorular yöneltti. Şimdi Şubat ve Mart ayı sonlarındaki büyük düşüşten önce varlıklarını sattıklarını teyit eden iki senatör var. Sanıklardan biri eski Bakkt CEO'su ve Geargia Senatörü Kelly Loeffler.

“Bugünkü brifingi yeni koronavirüs salgını konusunda cumhurbaşkanının üst düzey sağlık görevlilerinden takdir edin” diyen Loeffler 29 hisse senedinin 27'sini satmaya devam etti. Sonuç, sanki kazadan önce, sanki önceden söylendiği gibi, milyonlarca doların boşaltılmasıydı.

Kamu öfkesi, Loeffler'ın bunu yapma hakkı olup olmadığı ile ilgili değildir. Bunun yerine, esas olarak halkın yanlış yönlendirilmesi ile ilgilidir. Bu, endişe için bir neden olmadığı söylendiğinde, kapalı kapılar ardında küresel bir finansal paniğin geleceğini biliyorlardı.

Hasar Kontrolü için Daha Yüksek Deneme Süreleri

Bunu yaptığını itiraf etmek yerine, Loeffler kendi varlıklarından sorumlu olduğu tüm suçlamaları saptırmaya çalıştı. Son tweet'te bunu “saçma ve temelsiz saldırı” olarak nitelendirdi.

Bununla birlikte, birçoğunun belirttiği gibi, makul bir portföy yöneticisi, müşterilerinin neredeyse tüm varlıklarını özel bir bilgi olmadan dökmelerini tavsiye etmeyecektir. Ayrıca, izni olmadan gerçekleşemezdi. Bu açık bir sapma gibi görünüyor.

Ayrıca, 11 Mart'ta takipçilerine, her şeyi çoktan sattığını bilerek “ekonominin güçlü” olduğuna dair güvence verdi.

 Eski Bakkt CEO'su hakkındaki suçlamalar mantıklı. Kendi eski borsasının sadece yanlış olduğu ortaya çıkan fiziksel Bitcoin ile ticaret yapmaya söz verdiğini düşünürsek, şaşırtıcı değil. Bakkt, aşırı kıpırdanmaktan kripto para birimi alanında büyük bir şeye dönüştü. Yani, Loeffler'a içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamaları, kripto para birimi alanında muhtemelen bize tanıdık olmayan bir başka hayal kırıklığını oluşturuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ