Blockchain geliştiricileri organizasyonu Ethereum Classic (ETC) Laboratuar Çekirdeği (ETC Labs Çekirdeği), ETC Core'a yeniden markalandı.

ETC Labs, ETC Core

15 Aralık tarihli bir blog yazısında ETC Core teknoloji koordinatörü Stevan Lohja, ETC Labs Core'un ETC Core'a dönüştürüldüğünü açıkladı. Lohja, bu markanın şirketin kendini Ethereum Classic blok zincirindeki yenilikçi projeleri destekleyen ilk inkübatörlerden biri olan ETC Labs'ten farklılaştırmasına yardımcı olacağını belirtti.

Lohja ayrıca 2019'un başında Ethereum Classic geliştirme ekibi ETC Labs Core'u tanıttı. O zamandan beri, ETC Core ekibi koinin blok zincirini destekleyen ve merkezi olmayan uygulama geliştirme, madencilik ve hizmetler için araçlar sağlayan çekirdek ETC projeleri üzerinde çalışıyor.

Agharta Hard Fork’u Geliyor

Son zamanlarda, Lohja, ETC çekirdek geliştiricilerinin ve katılan ekosistem paydaşlarının ana ağ aktivasyonu için bir hedef blok numarası ve daha fazla güvence için bir testnet inceleme süresi üzerinde anlaştıklarını açıkladı. Lohja, “Çekirdek geliştiricileri, 15 Ocak 2020 civarında beklenen blok 9_573_000 bloğunda Agharta'yı ana ağda etkinleştirmeyi kabul etti” ifadelerini kullanıyor ve ekliyor:

“Tüm test ağlarının sorunsuz çalıştığını veya gerekli yapılandırmaların yapıldığını varsayarsak, Agharta istemciler arasında ana ağda etkinleştirildiğinde Kabul durumuna ve Son durumuna geçecektir.”

Ethereum Classic, Atlantis Hard Fork’unu Başarıyla Uyguladı

Eylül ayının başlarında, ETC'nin arkasındaki ekip, altcoin'in işlevselliğini ve Ethereum (ETH) ile uyumluluğunu iyileştirmeyi amaçlayan Atlantis Hard Fork’unu etkinleştirdi. ETC Geliştirici İlişkileri Direktörü Yaz Khoury, söz konusu tarihte, projenin gelişimi ile ilgili olarak şunları ifade etmişti:

“Atlantis Hardfork’un başarılı bir şekilde etkinleştirilmesi için tebrikler @eth_classic! Mutabakata varma konusundaki en uzun tartışmalardan biriydi ve bir sürü değişmezlik politikası da merkezsizlik ve dağıtılmış bir toplumun güzelliği hakkında çok şey öğrendim.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ