ETC Kooperatifi İcra Direktörü Bob Summerwill, kısa bir süre önce, protokol içi görüş birliği kuralı olarak ETC ana ağının gaz sınırına bir sınır koyma önerisi sundu.

ETC Yöneticisi ETC Ana Ağı İçin Gaz Sınırı Konusunda Sert Değer Öneriyor

ETC Kooperatifi İcra Direktörü Bob Summerwill, kısa bir süre önce, protokol içi görüş birliği kuralı olarak ETC ana ağının gaz sınırına bir sınır koyma önerisi sundu.

Ethereum Classic Github deposuna bir çekme talebi gönderen Summerwill, güvenlik ve merkezsizliğin, ETC'nin madencilik gaz limiti biçiminde ETH'den “miras aldığı“ malincentives ”nedeniyle ETC'de büyük ölçüde tehlikeye atılan en önemli iki faktör olduğunu iddia etti. Yöneticiye göre, Ethereum’un gaz krizi Ethereum Classic’i etkiledi.

Summerwill’in blog yazısında ayrıntılar şöyle açıklanıyor:

“Madenci gaslimit oylaması tek taraflı. Kontrol ve bakiye yok. Ağın uzun vadeli sağlığını önemseyen son kullanıcılar için ses yok. Sadece tek bir “kontrol düğmesi” vardır ve madenciler bu “kontrol düğmesini” kontrol eder. Sonsuzluk sınırını oylamaya teşvik ediliyorlar, çünkü eğer yaparlarsa ücretler yükseliyor ”

Anthony Lusardi daha önce “madencilerin 1 milyonluk gaz sınırını hedeflediğini ve bu da yaklaşık 7.95 milyonluk mevcut sınırdan 8 kat daha az bir azalma olduğunu” talep eden bir itiraz önermişti.

“Sabit değer oluşturmak için yapılan bir protokol değişikliği, ETC için sürdürülemezlik sorununu çözecek ve protokolü ETC felsefesine uygun hale getirecek, ETH'den gelen bu kötü mirasın reddedilmesi ve Bitcoin'in sürdürülebilir yaklaşımı doğrultusunda geri dönecektir.”

 Teklifin uygulaması henüz yapılmamasına rağmen, Summerwill, VB Kooperatifinin bu ECIP uygulamalarını finanse edeceğini açıklamaya devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ