Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 uyarınca yılda en fazla 2 milyon ETH verileceğini iddia ediyor

ETH 2.0 Yıllık En Fazla 2 Milyon ETH Verecek

Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 uyarınca yılda en fazla 2 milyon ETH verileceğini iddia ediyor

Charlie Shrem, Bitcoin yarılanması sayesinde kartlarda büyük bir boğa koşusu olduğunu söylüyor, ancak gelecek yıla kadar beklemek zorunda kalabiliriz.

Pazar kripto pazarları dikkat çekecek çok şey görmedi, ancak Bitcoin, yorucu bir çift haneli büyüme rallisinden sonra ayaklarını buluyor gibi görünüyor.

Ancak, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 olarak adlandırılan yeni Ethereum yinelemesinin, yeni Ether'in büyük ölçüde azaltılmasına neden olacağını iddia ettiği için Bitcoin, boğa almak isteyen tek kişi değil.

"İnternet Parası" adlı POV Kripto röportajında konuşan Buterin, ilk olarak, proof of stake’in neden mevcut proof of work algoritmasından uzaklaşarak Ethereum ağı için yeni seçilen konsensüs algoritması olduğu konusuna değindi. İlk etkilerden birinin, yılda en fazla 2 milyon ETH maksimum ihraç edilmesi olacağını söyledi:

 “Proof of stake yapmamızın nedenlerinden biri, ihracı büyük ölçüde azaltmak istiyoruz. Bu yüzden ETH 2.0 spesifikasyonlarında, teorik maksimum yayınlamanın, kelimenin tam anlamıyla herkes katılırsa yılda 2 milyon gibi bir hesaplama olacağını düşünüyorum. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ