Ethereum fiyatı 2018 yılında ilk kez 900 doları aştı

Ethereum fiyatları, 2018'de ilk kez 900$ barajını aşarak yeni ATH(All-Time-High) değerine ulaştı.

2018 yılının tüm kripto para birimleri için ne getireceğini kimse bilmese de, Ethereum iyi bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Daha açık bir ifadeyle, Ethereum fiyatı bugün 900$ barajını aştı, ancak bu kazançların bir kısmı bu kâr satışlarıyla birlikte eridi. Ethereum fiyatı nihayet 1.000$ olan psikolojik sınıra yaklaşıyor daha doğrusu 1.000$ için çok uzun süre bekleyecekmişiz gibi görünmüyor.

Ethereum tüm zamanların en yüksek değerinde

Bitcoin fiyatı son günlerde belirli bir aralıkta sıkışmış olsa da, Ethereum fiyatı bu gibi konulardan pek olumsuz etkilenmiş gibi durmuyor ve bağımsız hareketi sürdürüyor. Aslında Ethereum, 2018 yılı için ilk 10'da ki kripto paralar içerisinde ki büyük kazançlar sağlayan kripto para olma niteliğini sürdürecek gibi duruyor, ancak bu momentumun ne kadar süreceği yada ne kadar istikrarlı olacağını tahmin edebilmek zor. Sonuçta, son birkaç saat içinde çok dik bir fiyat tırmanışına tanık olsakta yatırımcılar kâr satışlarıyla birlikte değeri aşağıya çekmeye çalışıyorlar. Bu durum kripto para dünyasında olduçta yaygın bir durum bu yüzden herzaman dikkatli olunması gerekiyor. Birden elinizde para tamamen yok olmasada büyük zararlara girebilirsiniz.

Daha spesifik olmak gerekirse, Ethereum fiyatı 732$ 'dan başlayarak aniden 914.83$' a yükseldi.Kripto para birimleri dünyasında bu tür kazançları bukadar büyük hacimli ve yüksek fiyatlı kripto paralarda görmek nadiren olsa da, bu momentum bir noktada bir düzeltme ile karşılanacağını artık herkes tahmin edebiliyor.Bu durumda, tüm zamanların en yükseği fiyatı, çok uzun süre kendini koruyamıyor. Aslında, Ethereum fiyatı 900$ 'ı geçmeyi başaramadı; takip edilirse zaten düzeltme yapıldığı görülmekte.Bu durum, Ethereum fiyatının önümüzdeki birkaç saat ve gün içinde 900$ 'a çıkmasına engel anlamına gelmiyor.İnsanlar her zaman, özellikle de Bitcoin boğa piyasası beklentisiyle kazanç elde etmek için isteklidirler.Bu gibi durumlar aslında daha fazla BTC biriktirmek/miktarını arttırmak için kendi lehlerine olan bir durum, altcoinleri Bitcoin'e dönüştürülmesi belirli bir seviyeden sonra zaten kaçınılmaz hale geliyor.Bazı nedenlerden dolayı, hala çoğu altcoin yatırımcılarının asıl amacı Bitcoin miktarlarını arttırmak.

24 saatlik ticaret hacminde neredeyse 50 milyar dolar ile, fiyat hareketine bakılmaksızın Ethereum için bugün iyi bir gün olacağı açık.Geçmişte bu para birimi büyük ticaret hacmindeki zaaten büyük hacimler kaplıyordu.24 saatlik ticaret hacminde çok az para birimi 2 milyar dolara yaklaşabiliyor. Ethereum'ün hem alım satımı hem de talebi çok gerçekçi olsa da, bunların hepsinin uzun vadede piyasayı nasıl etkileyeceği henüz belli değil.

Şu an için daha fazla Ethereum fiyat artışı bekleyebilir miyiz belli değil.Şu ana kadar, USD değerinde  %13.53'lük bir kazanç ve Bitcoin'e göre% 12.97'lik bir kazanç var.Bu rakamların her ikisi de çok güzel bir kâr, ancak uzun süre bu durumu korumak zor olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ